Dosud se řeší návrat mistra světa, beka se zkušenostmi z NHL Karla Pilaře, klub ze severu Čech jedná rovněž o trejdu jednoho borce v rámci tuzemské extraligy.

Akcie litvínovského klubu na vzestup z předposledního místa tabulky po vítězství v Plzni (5:4) vzrostly. Pokud dnes před televizními kamerami porazí na vlastním ledě Kladno, nebude úvodní čtvrtina základní části považována vyloženě za propadák.

„Konečně se mi výkon našeho týmu líbil. Bojovali jsme, někteří hráči nechali na ledě hodně svých sil, a to je pro úspěch nejdůležitější. Proti Kladnu musíme zabojovat stejným způsobem. Vítězství je jen v hlavách hráčů, to jim neustále opakuji,“ řekl litvínovský asistent trenéra Jiří Šlégr před dnešním zápasem s Kladnem.

Dopředu už se dívají rovněž liberečtí Bílí Tygři, kteří chtějí co nejdříve zapomenout na debakl na ledě nováčka z Brna (7:2).

„Rozhodně jsme Brno nepodcenili, ale soupeř byl mnohem důraznější v předbrankových prostorech. Čtyři branky jsme dostali de facto po dorážkách,“ stýskal si po zápase liberecký kouč Jiří Kalous, jenž věří v úspěšný reparát v dnešním duelu proti Českým Budějovicím. „Věřím, že se doma zvedneme a body vybojujeme,“ dodal Kalous.

Extraliga, 13. kolo:

17:00 Zlín - Vítkovice
17:00 Třinec - Pardubice
17:30 Plzeň - Sparta
18:00 Karlovy Vary - Brno
18:10 Litvínov - Kladno
18:15 Slavia - Mladá Boleslav
18:30 Liberec - České Budějovice