Bílí Tygři zatím v sezoně nezáří a v domácí nejvyšší soutěži prohráli třikrát za sebou. Během této neúspěšné série vstřelili dohromady pouhé tři góly. Méně produktivní jsou v extralize pouze Karlovy Vary a Vítkovice. „Nejsme efektivní, šikovní a nejsme ani šťastní v zakončení. Musíme pracovat na tom, abychom dostávali ještě méně gólů než dva," uvedl kouč Filip Pešán.

A další české kluby? Sparta má možnost zúčtovat za loňské vyřazení v osmifinále s finským Kärpätem Oulu, který si nakonec zahrál až ve finále. Vítkovice narazí na slovenského šampiona Nitru a Plzeň jako jediná začne na ledě soupeře v Luganu.

Odvety jsou na programu za týden, hrát se bude opět v úterý. Při vyrovnaném stavu 1:1 na zápasy rozhodne celkové skóre z obou duelů. Pokud i to bude vyrovnané, na řadu přijde desetiminutové prodloužení s „náhlou smrtí", případně samostatné nájezdy.

Na evropské scéně jim to jde Färjestad už ve skupinové fázi soutěže ukázal, že nepůjde o snadné soupeře. V základní skupině se utkal s polským Krakovem a pražskou Spartou, oba tyto celky dokázal předčít a zajistil si postup do play-off z první příčky. A v této fázi soutěže by se jen nerad zastavil. To samé ale platí o Bílých Tygrech. Ti si ve skupině s finským TPS Turku a norským Lorenskogem zajistili postup z druhého místa a nyní se pokusí navázat na loňské tažení mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy. Tehdy dokázali v šestnáctifinále vyřadit jiný švédský tým Linköping.