„Celý zápas jsme odmakali. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože odtud se body snadno nevozí,“ oddechl si liberecký gólman Roman Will, který svůj tým několikrát podržel a byl mužem nedělního šlágru 37. kola. „Byly to hezké zákroky, ale na to se nehraje. Měl jsem i štěstí, to k tomu patří,“ vykládal Will. O čisté konto přišel až 29 sekund před koncem. „Je mi to fakt jedno, že to nebyla nula,“ culil se hrdina.

Tygři zadělali na výhru dvěma góly ve druhé periodě. Skóre se poprvé měnilo ve 22. minutě po celkem nevinném obkroužení Vejmelkovy branky, kdy Ordoš o výstroj brněnského gólmana dal první gól utkání.

Další změny do statistik mohla nabídnout liberecká přesilovka, v ní trefil Kvapil břevno. Will poté „čaroval“ při nájezdu elitního brněnského dua, Zaťovič nahrál ideálně Muellerovi, americký útočník ale nevyrovnal. Naopak po vypršení brněnského trestu zužitkovali hosté rychlou kombinací v druhý gól, o který se postaral Krenželok.

Ve třetí třetině se domácí snažili zápas zdramatizovat, Liberec ale hrál aktivně ve středním pásmu a Kometu do souvislejšího tlaku nepustil. Snížit se Brnu podařilo až při závěrečné power play, gól Muellera ale přišel už pozdě. Na vyrovnání již Kometa neměla čas.