Konečný výsledek 5:2 neodpovídá zcela dění na hřišti, což ostatně přiznal i liberecký trenér Dušan Gregor na tiskové konferenci.

„Porazili jsme velmi kvalitního soupeře, který měl v některých fázích zápasu navrch. Štěstí patří k hokeji. My jsme ho neměli v některých předchozích zápasech, tentokrát trochu chybělo Spartě. Ovšem i její druhý gól byl z kategorie šťastných. Její výkon oceňuji, ale zároveň musím pochválit i svoje mužstvo, které stejně jako Sparta hraje pod psychickým tlakem a dokázalo se s tímto zápasem poprat, i když mu místy chyběla lehkost a uvolněnost a soupeř dvakrát vyrovnal.“

Sparťané vyslali na Hniličku více střel, než liberečtí hokejisté na Pöpperleho. Liberecký gólman si však poradil s 36 ze 38 sparťanských pokusů. „Milan Hnilička nás podržel v kritických momentech, když nás Sparta po vyrovnání na 2:2 mlela,“ zdůraznil hrdina úterního duelu, liberecký útočník Petr Nedvěd.

Jeho příchod do týmu znamená skutečně výraznou vzpruhu. Ze čtyř zápasů, v nichž Nedvěd hrál, získali Bílí Tygři devět bodů, tedy jen o jeden méně, než v předchozích jedenácti kolech dohromady. Sám Nedvěd k tomu přispěl čtyřmi vstřelenými góly.

Zkušený útočník však ví, že uspokojení by bylo to nejhorší, co by mohlo Bílé Tygry potkat. „Potřebujeme se dostat z díry po žebříku zase nahoru. Výkonnostně jsme se z ní snad už dostali, ale v tabulce v ní stále trčíme.“

Nedvěda hokej v Liberci zatím vysloveně baví a hra v jeho podání se líbí i divákům. Kromě rozhodujícího gólu na 3:2 a nahrávky na pátou trefu Nedorosta přidal výborné bruslení, nabízel se nebo chytrými přihrávkami rozděloval přesné puky spoluhráčům.

Mimo to třeba v 32. min. pobavil halu, když ztratil ve vlastním obranném pásmu hokejku, ale letící puk stačil vykopnout z obranné třetiny prudkou „placírkou“, za kterou by se nemusel stydět ani jeho fotbalový jmenovec Pavel z Juventusu.

Kuriózní situace byla k vidění i v podání pražského mužstva. Nestává se často, aby brankář měl asistenci u vstřeleného gólu, ale Tomáši Pöpperlemu se to povedlo v 33. minutě. Sparta hrála přesilovku, Liberečtí vyhodili puk a poté poněkud chaoticky střídali. Pöpperle si toho všiml, bleskově rozehrál a založil akci, z níž Langahmmer vyrovnal na 1:1.

Tygrům naštěstí v konečném účtování tento moment už nemusel tolik vadit, ale třeba Hnilička se v onu chvíli na své spoluhráče oprávněně rozčílil.

Premiéru v tygřím dresu před libereckým publikem si odbyl útočník Jiří Šimánek, vytrejdovaný do konce ledna z Českých Budějovic za beka Jareše. Hrál na pravém křídle prvního útoku s Kašpaříkem a Pletkou, branku ani asistenci si nepřipsal, ale jeho „lajna“ vstřelila důležité první dva góly Liberce, u kterých byl Šimánek na ledě. Mohl tedy být spokojen. Poprvé se představil domácím divákům a hned z toho byla výhra.

„Snad dám nějaký ten gól brzy i já,“ usmíval se. „Hrálo se mi dobře, byl jsem hodně na ledě. Docela se podařily i přesilovky, naše lajna dala dva góly, takže určitě spokojenost. Atmosféra byla super, na Spartu vždy chodí hodně lidí a pro nás to byla určitě výhoda.“

V dalším dějství extraligy se představí Tygři zítra na ledě Pardubic. Doma pak hrají v pondělí od 19.00 s Třincem.