Vzhledem k rozsáhlé marodce byl zařazen do sestavy domácích kanonýr liberecké farmy v Benátkách nad Jizerou Petr Kica. První velkou šanci zápasu měl v 5. minutě zlínský Leška, ale před libereckým gólmanem Pincem prováhal nejvhodnější moment ke střele.

V 8. minutě však šli hosté do vedení po vcelku nenápadné akci. Balán zavezl puk do útočného pásma, tam ho přenechal a Důras slabou střelou překonal Pince mezi betony. Od 16. minuty musel Liberec navíc vzdorovat zlínské přesilovce 5 na 3, která trvala minutu a 16 vteřin! Köhler v ní nastřelil brankovou konstrukci. Domácí se ubránili a naopak při své početní výhodě při vyloučení Důrase vyrovnali na 1:1. Víškovu střelu od modré dorážel Plodek a puk se dostal ke Klimentovi, který už ho jen doklepl do prázdné branky.

V 22. min. šel Liberec do vedení a bylo to opět v přesilovce, tentokrát seděl na trestné lavici Linhart. Plodek parádně přiťukl puk na volného Klimentu, který měl i nyní snadnou pozici a dal na 2:1. V 34. trefil v tutové šanci Vlach jen Pincovo rameno a z bleskového protiútoku Tygři zvýšili na 3:1. Čakajík vyslal do úniku Duška, jehož střela skočila přesně v horním rohu branky.

Zlín se však nevzdal a ještě v druhé třetině snížil. Leška a spol. pořádně zatopili před Pincem, puk se dostal ke Köhlerovi a ten ho ze vzduchu poslal do branky - 3:2.
Tento výsledek se už do konce zápasu nezměnil, ačkoli šancí ještě viděli diváci dost. Více na straně Zlína, tu největší v 44. minutě, kdy Pinc vyrazil Hamrlíkovu bombu a zlikvidoval i dorážku Balaštíka. Na druhé straně mířil v největší příležitosti Liberce Blatný do Štůralova ramena. V 57. min. se domácí podruhé ubránili v oslabení 3 proti 5, které tentokrát trvalo 20 vteřin.

V čase 18:29 zlínští trenéři poprvé odvolali brankáře Štůralu, který se ale musel záhy do klece vrátit. Podruhé odjel v 19:06, ale až na jednu ránu od modré se už hosté k ničemu nedostali. Jiří Kalous, trenér Liberce, hodnotil: „Asi klíčovým momentem bylo, že se nám podařilo ubránit vynikající přesilovky Zlína. Z množství šancí na obou stranách jsme potom vstřelili o gól víc a to rozhodlo.“

Rostislav Vlach, asistent trenéra Zlína, litoval nevyužité dvojnásobné přesilovky v první třetině: „Bylo to velmi vyrovnané utkání se slušným nasazením, jak od nás, tak od Liberce. My jsme vedli a měli jsme možnost zvýšit v poměrně dlouhé přesilovce pět na tři, bohužel jsme své šance neproměnili. Celkově bylo gólových příližetostí oboustranně dost, Liberec ty své využil. Přesto si myslím, že jsme si zasloužili za dnešní výkon alespoň bod.“