Nová hokejová sezona se pomalu blíží a jednotlivé týmy najíždí na režim přípravných zápasů. Nejinak je tomu u Bílých Tygrů, které čeká druhé přátelské utkání a znovu proti zahraničnímu soupeři.

PORÁŽKA NA ÚVOD


Hokejisté Bílých Tygrů už mají za sebou jedno průpravné střetnutí. Nezvykle na konci července vyzvali na domácí půdě běloruský Šachťar Soligorsk a fanoušci byli svědky vyrovnané podíváné. Z vítězství 2:1 se nakonec radoval Soligorsk. Jediným úspěšným střelcem Tygrů byl Jan Ordoš, po jehož trefě se strhla bitka mezi Janem Šírem a Sergejem Bologejšou.

„V první třetině jsme byli lepší, měli jsme hodně šancí, které jsme ale nevyužili. V druhé dvacetiminutovce jsme naopak byli horší. Po vyrovnávacím gólu jsme bohužel na zbytek druhé části hry ztratili prvního centra. Celkově to utkání bylo vyrovnané, bylo tam hodně dobrých věcí, ale i nepřesností, něco takového jsme od toho čekali. Bohužel jsme nebyli šikovní v koncovce,“ zhodnotil duel se Soligorskem pro klubový web trenér Liberce Patrik Augusta.

Pro Bílé Tygry není Novokuzněck neznámým soupeřem. Už třikrát oba sokové poměřili své síly, přičemž v letech 2010 a 2015 vyhráli Tygři 4:1, zatímco loni podlehli Metallurgu 4:7.

Michal Šandor