Začátek zápasu byl velmi opatrný a ze strany Liberce mdlý. Bílí Tygři totiž dokázali až v 7. minutě poprvé v zápase vystřelit mezi tři tyče. Bylo to ve chvíli, kdy Tygři dostali k dispozici přesilovou hru a tu záhy využili. V 9. minutě obkroužil Hudáček branku a následně našel Petra Jelínka, který usměrnil kotouč nechytatelně do horního růžku. S přibývajícím časem se zvýšila i aktivita domácích, kteří byli ve zbylé části úvodního dějství lepším týmem, avšak žádnou další branku již nepřidali.

Zlín vstoupil do druhého dějství výrazně lépe. Vyprodukovali si v úvodní desetiminutovce druhé periody tři gólové šance. Ani jednu z nich Berani využít nedokázali, ale záhy se už dočkali zaslouženého vyrovnání. Ve 29. minutě si Tomáš Fořt najel před brankoviště a povedenou tečí usměrnil kotouč za záda brankáře. Krátce na to mohl Honejsek strhnout vedení na stranu Zlína, ale trefil jen kovovou konstrukci domácí svatyně V závěrečných minutách se hra opět obrátila a Liberec zvyšoval svůj tlak, stav se ale nezměnil.

Ve třetí třetině ustáli Liberečtí dlouhé oslabení ve třech proti pěti a této nevyužité šance celek Zlína hořce litoval. Krátce na to se totiž dostal ke kotouči Radan Lenc, který nadvakrát překonal zlínského Kašíka. Jenže Berani se nevzdali. Zvyšovali tlak na bránu a dočkali se zaslouženého vyrovnání.  V 55. minutě Jakub Herman zavěsil nekompromisně ke vzdálenější tyči. A když už to vypadalo, že zápas zamíří do prodloužení, měl Zlín v závěru třetí části přesilovou hru, a tu v čase 58:26 zužitkoval Pavel Kubiš, který tak rozhodl o vítězství Zlína 3:2.

Ohlasy po zápase

Ladislav Šmíd (Bílí Tygři Liberec)

Myslím si, že rozhodl ten důraz a vlastně i nedůraz v předbrankovém prostoru. Z těchto situacích jsme dostali dva laciné góly. Rozhodně jsme měli dost šancí na to dát víc gólů, ale zase upřímně i Zlín tam měl dost gólových příležitostí. Byl to vyrovnaný zápas, ale stalo se. Nezbývá mi nic než pogratulovat soupeři.

Pavel Kubiš (PSG ZLín)

Dneska jsme hráli na krev a vyplatilo. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas chceme otočit a jsme rádi, že to vyšlo. Odehráli jsme tu dobrou partii, ale Liberec má velmi zkušené mužstvo, takže jsme se snažili hrát dobře dozadu, a povedlo se. Jsme strašně šťastní za tři body.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. P. Jelínek (L. Hudáček), 47.Lenc (Šmíd, Birner) – 29. Fořt (Freibergs, J. Ondráček), 55. Herman (Honejsek, Šlahař), 59. Kubiš (J. Ondráček)

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner,T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Kolmann – Lenc,Lakatoš, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – Ordoš,P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.