Vrátí se favorit na domácím hřišti do hry o postup? „Musíme s tím něco udělat,“ burcuje finský gólman ve službách libereckých Tygrů Tero Leinonen.

Dnes jeho tým čeká nejdůležitější zápas sezony. Doma musí vyhrát, přes to vlak nejede. „Jsme v obtížné situaci. Musíme třikrát vyhrát a to nebude lehké. U nás to snad bude lepší než ve Vítkovicích,“ věří Leinonen. „Doma musíme dvakrát vyhrát a pak Vítkovice budou ve stejně složité situaci jako jsme my teď,“ nepřipouští si další zaváhání útočník Liberce Andrej Podkonický. „Doma hrajeme dobře, výhodou pro nás bude menší kluziště.“

Severočechy v sérii deptá tristní koncovka. „Dát za dva zápasy jeden gól je slabý výsledek, s tím se vyhrát nedá,“ kroutí hlavou asistent trenéra Jaroslav Nedvěd. Podkonický cítí, že týmu chybí větší tlak do branky. „Vítkovice dobře bránily a my jsme se nedokázali prosadit přes jejich obranu, výborně zachytal i jejich gólman. Doma musíme víc střílet a být důrazní před brankovištěm,“ nabádá slovenský forvard.

Tygry dělí porážka od vyřazení, místo pro nervozitu ale na ledě není. „Že bychom se měli strachovat z možného konce sezony? Na to máme dost zkušené mužstvo. I když nám to letos moc nejde, máme na to dojít dál než jen do předkola play off. Věřím, že sérii otočíme a postoupíme,“ je přesvědčený Podkonický.

Moravanům stačí k postupu do čtvrtfinále málo – jednou vyhrát „Chybí nám pořád ten poslední krok a ten bývá vždy nejtěžší. Je super, že máme dvě vítězství, ale v Liberci to bude hodně těžké. Jiné prostředí, plná hala, všechno bude proti nám. Věřím ale, že to urveme a postoupíme už tam,“ kontruje vítkovický brankář Jakub Štěpánek. Dnešní zápas začíná v 19.00.