Některé extraligové celky odstartovaly suchou přípravu už před měsícem, ovšem v té době vrcholily boje o titul, a proto Liberec začal s přípravou později. Na úvodním pondělním setkání se trenéru Patriku Augustovi hlásilo dvanáct hráčů, zejména se jednalo o mladíky doplněné o zkušené borce Lukáše Dernera s Jaroslavem Pavelkou, kteří se zúčastnili dobrovolně.

Nescházeli ani navrátilci do tygří sestavy Jan Ordoš s Markem Zacharem, kteří se individuálně připravují už nějakou dobu. Kompletní letní přípravu má na starosti podobně jako v předchozích letech kondiční trenér Aleš Pařez.

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 3:0.  Ženy
FOTO: Fotbalistky Slovanu porazily Duklu Praha 3:0 a vedou nadstavbu

„Sladit tréninkový plán všech hráčů letos nebylo úplně snadné. Máme tu hráče, kteří trénují individuálně, pak zase mladíky, kteří nebyli během play-off tolik vytížení. Honzovi Ordošovi s Markem Zacharem naopak skončila sezona dříve. Samostatnou skupinou jsou pak reprezentanti na právě probíhajícím mistrovství světa. Proto dochází k letmému startu letní přípravy,“ objasnil trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

Individuální tréninkový program mají naordinovaný zkušení bardi Michal Birner, Petr Jelínek, Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach a nedávno příchozí Jakub Klepiš.V pondělí 31. května se už sejde kompletní mužstvo kromě reprezentantů bojujících na právě probíhajícím mistrovství světa.

Člen realizačního týmu FBC Liberec Miroslav Nečas.
Nečas: V lize je obrovský nerespekt k rozhodčím

Otázkou je, kdy se mezi Bílé Tygry zapojí reprezentační obránce Ondřej Vitásek. Ten už další starty na světovém šampionátu nepřidá, protože odletěl domů kvůli zlomenině dvou žeber. Liberecký zadák se zranil již v prvním utkání s Ruskem, v dalším duelu už nehrál a od neděle ani netrénoval.

„S trenérem jsme to ještě neuzavřeli, protože vždycky nějaká šance je. Kdyby byla nějaká šance naskočit, tak půjdu, ale nevidím to reálně,“ řekl v pondělí Vitásek ke svému stavu.

„Jeho stav se bohužel zásadním způsobem nezlepšil, na mistrovství pokračovat nemůže a ve středu ráno odcestoval z Rigy,“ uvedl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.Zbytek šampionátu uvidí jen v televizi.