HC KOMETA BRNO

Jihomoravané nemají v listopadu za sebou dobré období, protože šestkrát v řadě prohráli a během nelichotivé série rezignoval trenér Petr Fiala. Toho nahradil majitel klubu Libor Zábranský, pod jehož vedením se tým začíná zvedat.

Naposledy Brno přetlačilo Mountfield HK 3:2 v prodloužení a poté zdolalo Olomouc 4:3. Díky dvěma výhrám se Kometa dostala zpět do nejlepší šestky soutěže.

BOJ PROTI BÝVALÝM SPOLUHRÁČŮM

Momentálně má na šesté pozici 38 bodů. Teď se Brno představí v Liberci, první vzájemný zápas v letošní sezoně vyhrálo před vlastními fanoušky 7:4.

Duel s Libercem bude pikantní pro dva hráče, kteří dříve hájili dres s tygrem na prsou. Jedná se o obránce Filipa Pyrochtu a útočníka Vladimíra Svačinu.
Liberecké publikum se může těšit na hvězdného forvarda Tomáše Plekance.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Martin Zaťovič, který nasbíral čtyřiadvacet bodů za třináct gólů a jedenáct asistencí. Zároveň je i nejlepším střelcem mužstva. V produktivitě mu zdatně sekunduje Petr Holík (8+14).

Neotřesitelnou brankářskou jedničku Brna je Karel Vejmelka, který má úspěšnost zákroků 91,79 %. V průměru inkasuje 2,6 gólu na zápas.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Severočechy také postihla výsledková krize, v říjnu prohráli v součtu s Ligou mistrů šest duelů za sebou. Od utkání se Spartou se všechno otočilo k lepšímu a hlad Bílých Tygrů po bodech postupně kromě Sparty odnesly Vítkovice, Mladá Boleslav, Litvínov, Zlín, Kladno, Olomouc a v dosud posledním souboji také Pardubice.

Liberec se v současné chvíli nachází na čtvrté pozici v extraligové tabulce, přičemž disponuje 42 body. Pouhé tři body ztrácí na první příčku, kterou okupuje Sparta.

Zajímavostí je, že svěřenci trenéra Patrika Augusty jsou druhým nejúspěšnějším týmem na kluzištích soupeřů.

Tygry v úvodu sezony trápila defenziva, kterou ale pomohl vylepšit příchod brankáře Dominika Hrachoviny. Ten zatím všechna utkání, do kterých zasáhl, vyhrál. Zdá se, že se stal libereckou gólmanskou jedničkou. Úspěšnost zákroků má 93,60 % a průměr obdržených gólů na zápas 1,57.

Nejproduktivnějším hráčem je Michal Birner, který zapsal třiadvacet bodů za deset branek a třináct asistencí. Na záda mu dýchá Libor Hudáček (10+11).

Přidají Bílí Tygři na svoji vítěznou šňůru devátý korálek, nebo Kometa bude prvním týmem, který Liberec po delší době porazí?