Domácí Bílí Tygři, kteří mají v popředí tabulky poměrně komfortní pozici, svému soupeři z jihu Moravy, jenž bojuje o play off, nic nedarovali, a porazili ho 5:2. Všechno začal v 13. minutě Dušek. Kudrna nejprve střílel z otočky od modré čáry, brněnský brankář Hovi puk vyrazil a pohotový Dušek dorazil kotouč mezi jeho betony – 1:0.

V 23. se Vak se s pukem obtočil kolem branky a puk poslal o Hoviho betony ke Klimentovi, který bez problému trefil odkrytou klec – 2:0. Poté se Kometa na chvíli vzchopila, Svoboda v 27. přiťukl puk k Dlouhému, který po krásné kličce překonal Pince – 2:1.

Liberecká odpověď přišla o pět minut později v přesilovce při vyloučení Kempného. Víšek vystřelil z pravého kruhu, Hovi vyrazil puk před sebe a Klimenta z dorážky obstřelil brněnského brankáře ke vzdálenější tyči – 3:1. Ještě v závěrečné minutě druhé třetiny připojil čtvrtý gól Liberce rychlík Bartovič. Převzal puk ve středním pásmu, ujel Stehlíkovi, kličkou se sice dostal z dobrého úhlu, ale v pádu se mu i tak povedlo zakončit pod tělem Hoviho na 4:1.

V 48. zastavil ujíždějícího libereckého beka Trončinského brněnský Mojžíš faulem a bylo nařízeno trestné střílení. Trončinský ho však neproměnil, nedotáhl blafák do konce, pořádně nevystřelil. Hovi zastavil kotouč před brankovou čárou. V 52. se po chybě domácí obrany v rohu hřiště zmocnil puku Kvapil, který přihrál do brankoviště zcela volnému Hruškovi a ten snížil na 4:2.

Bílí Tygři však záhy kontrovali. V 55. přišel další úspěšný liberecký brejk, tentokrát se do něj dostal a proměnil ho střelou mezi betony přemísťujícího se Hoviho Vak´– 5:2. „Sehráli jsme další solidní utkání před domácím publikem a i vzhledem k tomu, že přišlo hodně diváků, jsme rádi za tři body,“ kvitoval asistent libereckého trenéra Kalouse Filip Pešán. „Hráči makali až do konce a naše vítězství je podle mého názoru zasloužené.“

Trenér Brna Ladislav Lubina konstatoval: „Přijeli jsme sem s cílem získat alespoň bod, který by pro nás byl velmi cenný, ale bohužel jsme zaostávali ve většině hokejových činností. Především jsme byli málo důrazní před oběma brankami.“ Zítra hrají liberečtí hokejisté na Kladně a v pátek se opět předvedou na domácím ledě proti Mladé Boleslavi.