Kvůli zranění se nemůže zúčastnit liberecký útočník Michal Birner. „Odjel do nemocnice na bližší vyšetření, jedná se o problém, který si přivezl z Tipsport extraligy,“ potvrdil mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.

Liberečtí fanoušci ovšem nemusí smutnit, protože v Moskvě se nakonec představí jiný Tygr Radan Lenc, který byl povolán ze seznamu náhradníků. Lenc doplní Tomáše Filippiho.

Na soupisce pro tradiční ruský předvánoční turnaj figurují i bývalí hráči, kteří nosili dres s tygrem na prsou a pomohli libereckému hokeji k řadě úspěchů.
Jedná se o brankáře Romana Willa a o obránce Ondřeje Vitáska a Filipa Pyrochtu. Na střídačce pak bude v roli asistenta trenéra stát Karel Mlejnek a úlohu generálního manažera plní liberecký rodák a bývalý vynikající útočník Petr Nedvěd.

Češi vstoupí do turnaje ve čtvrtek 12. prosince, kdy od 18.30 vyzvou v Plzni výběr Finska. Poté bude následovat přesun do ruského hlavního města, kde v sobotu 14. prosince od 13 hodin změří český tým síly s domácí sbornou a celý podnik pak zakončí v neděli 15. prosince soubojem se Švédskem. Úvodní buly tohoto střetnutí padne v pravé poledne.

Češi budou chtít navázat na úspěšnou Karjalu.