„Je to tady pro mě srdcovka. Jsem za ty zápasy moc rád a chci poděkovat Liberci za to, že mi dal šanci. Doufám, že jich ještě přidám hodně, ale závisí to na mnoha faktorech,“ řekl nyní 30letý forvard, rodák z Paběnic, jenž s hokejem začínal v Kolíně.

„Je to moc hezký milník. Potvrzuje se tím to, že je základním kamenem organizace Bílých Tygrů,“ prohlásil trenér a sportovní ředitel libereckého extraligového mužstva Patrik Augusta.

Vlachovým vrcholkem dosavadního působení v tygří organizaci je podíl na zisku premiérového libereckého titulu v sezóně 2015/2016. Ve své sbírce týmových úspěchů má, jak připomíná oficiální klubový web, ale také tři stříbrné medaile, a to z ročníků 2016/2017, 2018/2019 a 2020/2021. S postupem let na své konto přidal celkem 161 kanadských bodů za 83 přesných tref a 79 asistencí.

V lednovém střetnutí proti Olomouci (6:1) na sebe Vlach upozornil čtyřmi kanadskými body za jeden gól a tři asistence. Branku vstřelil i v zatím posledním odehraném střetnutí v nedělním 36. kole nejvyšší soutěže proti Českým Budějovicím, ale porážku 2:3 v prodloužení neodvrátil.

„Bylo to bojovné utkání, dost nepřesností, v prodloužení jsme to bohužel nedotáhli. Je to škoda, protože jsme chtěli navázat na výhru na Spartě, na druhou stranu máme alespoň bod a další se pokusíme získat v úterý v Hradci Králové,“ dodal Vlach, jenž strávil během kariéry i dvě sezony v Kanadě.

Na východě Čech se bude úterní prestižní duel Hradec Králové - Liberec hrát od 18.00.