Krásnou individuální akcí se v utkání prezentoval kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek. „Hradec asi střídal. Já jsem objel beka a udělal jsem to, co umím,“ popsal svoji trefu na 4:1 Jelínek.

„Myslím si, že páteční duel nebyl úplně špatný po herní stránce. Bohužel jsme selhali v koncovce, což nás stálo zápas. Řekli jsme si, že proti Hradci musíme proměnit šance. To se povedlo a byli jsme lepším týmem,“ má jasno Jelínek.

Liberec měl v prvních dvou třetinách střeleckou převahu. „Snažíme se hrát pořád stejně. Jsme na vítězné vlně, i když jsme s Karlovými Vary zaváhali. To nás ale nerozhodilo a jdeme dál,“ burcuje liberecká šestadvacítka.

Tygři využili proti Hradci tři přesilovky. „V takových duelech určitě rozhodují. Kluci to tam výborně sehráli. Už v předchozích střetnutích se nám dařilo je využívat, tak snad nám to vydrží,“ přeje si vůdce tygří smečky.

Hostitelé nastoupili v prvním dějství v dresech s podobiznou klubové legendy Jaroslava Nedvěda staršího, čímž se zapojili do projektu Legenda legendám. „Dres byl moc pěkný. Hlavně je to na dobrou věc. Jsme rádi, kdykoliv můžeme na něco takového přispět,“ uzavřel Petr Jelínek.

V partii s Hradcem znovu fungovala spolupráce mezi Michalem Birnerem a Liborem Hudáčkem. „My jsme takhle začínali sezonu. Asi čtyři nebo pět zápasů jsme nehráli spolu. Z důvodů různých zranění trenéři takto složili formace. S Hudym jsme na sebe zvyklí z loňské sezony. Lencík nás navíc velice dobře doplňuje,“ pochvaluje si spolupráci se svými spoluhráči Michal Birner.

Je to nějaká domluva, že Hudáček spíš střílí? „On je střelec. Já se snažím šance vymýšlet,“ popisuje úkoly v lajně.

Proti Hradci znovu skóroval Libor Hudáček. „Jejich gólman mi asi pouští góly. (úsměv) Sehráli jsme hezky přesilovky, které jsme využili,“ odkrývá recept na překonání hradecké obrany liberecký snajpr.

„Mohl jsem dát víc gólů, ale trefil jsem jednou jen boční síťku,“ pověděl sebekriticky Hudáček, který netajil spokojenost po vítězném zápase.

„Bylo to zasloužené vítězství Liberce. Domácí nás předčili v nasazení a agresivitě. Všude jsme byli o krok později a z toho pramenily fauly,“ ohlédl se za utkáním kouč Hradce Tomáš Martinec, jehož mrzela vyloučení.

„Odehráli jsme velice dobré utkání. Po celých šedesát minut jsme hráli velice koncentrovaně a týmově. Drželi jsme se systému a kromě dvou šancí soupeře jsme měli duel po kontrolou. Byli jsme silní na kotouči a vyhrávali osobní souboje“ řekl trenér Liberce Patrik Augusta.