HC Frýdlant - HC VTJ Liberec 4:12 (1:3, 0:3, 3:6)

Favorizovaní vojáci se prosadili již ve 4. minutě střelou V. Tomíčka. O minutu později se po přesné kombinaci uvedl trenér Šesták. Tempo utkání spíše připomínalo trénink než zápas. Frýdlant hrozil z nebezpečných brejků, které vždy ale končily zákrokem J. Tomíčka. Skóre se měnilo opět ve 13., a to hned dvakrát. Nejdříve zvýšil V. Tomíček, ale několik vteřin po třetím gólu obránci Liberce zapomněli na frýdlantského Jecha, který snížil. Druhá třetina nabídla útočný hokej plný šancí na obou stranách. Ve 27. se po vyhraném buly prosadil Jiří Svoboda. Ve 35. hráli vojáci oslabení, během kterého Jarolím a Šesták navýšili na 6:1. Vzhledem k průběhu utkání pro VTJ se trenéři rozhodli do III. třetiny nasadit brankáře Hýbnera. Bylo to první střídání brankáře Jiřího Tomíčka po dlouhých 38 utkáních odchytaných v řadě. Mladíček Hýbner zastavil několik slibných šancí Frýdlantu. Skóre utkání se měnilo až ve 49., kdy kotouč do branky dopravil V. Tomíček. Za minutu korigoval frýdlantský Slavík, ale hned nato kapitán vojáků Herda objel branku a nekompromisně zakončil. Jakoby se s brankami roztrhl pytel. Na konci pěkné útočné akce první útočné formace vojáků stál Burkoň. Po něm se po přihrávce Šnajdra prosadil opět V. Tomíček. Frýdlant poté korigoval skóre utkání dvěma rychlými brankami, ale vojáci měli poslední slovo. Minutu před koncem se podruhé ve svém prvním utkání sezóny prosadil matador Svoboda, který je ve VTJ na hostování z týmu Bílých Tygrů. Vše ukončil svým pátým gólem Václav Tomíček.

Branky: 13. Jech (Mikyska), 50. Slavík (Heinzl), 55. Velechovský, 58. Heinzl 4. V. Tomíček, 5. Šesták (Burkoň, Chládek), 13. V. Tomíček (Šesták), 27. Svoboda (Šnajdr), 35. Jarolím (Dvořák), 36. Šesták (Chládek), 49. V. Tomíček, 50. Herda, 52. Burkoň (Šesták, Herda), 52. V. Tomíček (Šnajdr), 59. Svoboda (Šnajdr), 60. V. Tomíček (Dvořák). Rozhodčí: Krejbich Novák, Touš. Vyloučení: 1:4. VTJ: J. Tomíček (40. Hýbner) Chládek, Urban, Kyselák, Horáček, Bretl, Svoboda Burkoň, Herda, Šesták, Jarolím, Václav Tomíček, Psota, Šnajdr, Dvořák.

PSK Liberec - HC Česká Lípa 7:4 (3:0, 0:3, 4:1)

Zápas začal ze strany hostí ve vysokém tempu, kterému domácí těžko odolávali a jen sporadicky se dostávali do střeleckých příležitostí. V polovině třetiny se do ojedinělé šance dostal Jakub Šebesta a ten nezaváhal. Takto, v podstatě náhodným způsobem, se podařilo domácím vstřelit branku ještě dvakrát, a tak když skvělým výkonem brankář PSK Pyrochta nedovolil českolipským střelcům skórovat, vedli domácí trochu nezaslouženě 3:0. Ve druhé třetině již dobře hrající hosté našli recept na překonání brankáře PSK a podařilo se jim vyrovnat utkání na 3:3. V poslední třetině se již hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V polovině třetiny měli více štěstí domácí a po další brance Jakuba Šebesty šli do vedení. To rozhodilo do té doby velmi disciplinovaně hrající hostující tým, který se uchýlil k osobním atakům, a hra se velmi rozkouskovala častými vyloučeními a herní převahu začali mít domácí. Ti ji proměnili v další tři branky, což bylo rozhodující. Za hosty uzavřel skóre autor hattricku Peterka.

Branky (nahrávky): 10. Jakub Šebesta (Černý), 17. Maďar (Potocký, Baran), 19. Baran (Potocký), 48. Jan Zákoutský (Jakub Šebesta, Šorejs), 50. Šebesta (Šorejs), 52. Šorejs (Šostý, Potocký), 55. Maděra (Šostý) 24. Bauer (Preusler, Češka), 27. Peterka (Holčák), 34. Peterka (Veber), 60. Peterka (Holčák). Rozhodčí: Neťuka Štrébl, Doležal. Vyloučení: 11:11, navíc Čižmar (ČL) 10 a Novák (ČL) TH. PSK Liberec: Pyrochta, Zákoutský Jiří Kapoun, Francl Zákoutský Jan, Číž Ubry, Kotrč Černý Šebesta Jakub, Šostý Šorejs Maděra, Maďar Potocký Baran.

V neděli 3. listopadu od 18 hodin se vojáci z VTJ střetnou v městském derby s týmem PSK. Hraje se tradičně ve Svijanské areně.