Západočeši se octli již v 3. minutě v dvojnásobném oslabení a přesilovku 5 na 3 využil nekompromisní bombou od modré Zíb - 1:0. Plzeň však rychle vyrovnala, také z přesilovky. Nekrytý Fabuš nedal Fikrtovi šanci - 1:1. V 26. hosté udeřili v oslabení. Vlasák ujel, přenechal puk Benákovi a ten nejprve naznačil střelu a potom skóroval do prázdné klece - 1:2.

O dvě minuty později potrestali Plzeňští další hrubku liberecké obrany, Vlasák trefil pod horní tyč - 1:3. V 31. min. v signalizované výhodě hosté vyvinuli obrovský tlak a po sérii pěti střel se ujala rána lotyšského beka Redlihse - 1:4! V závěru třetiny navíc domácí obránce Žabka po zákroku na Fabuše dostal trest na 5 minut a do konce utkání.

Naději na vzkříšení vnesl do libereckých řad v 46. gól Duška, který překonal brankáře z těžkého úhlu - 2:4. V 52. minutě byli Šachl a Redlihs po bitce vyloučeni na 5 minut a do konce zápasu. Nervozita stoupala, přibývala další vyloučení, husto bylo i mezi diváky - jak příznivci Liberce, tak zejména Plzně.

V 54. min. gólman Francouz neudržel střelu Nedorosta a Kašpařík snížil na 3:4. Vyprodaná hala potom hnala Tygry do útoku. Domácí byli až do konce aktivnější, ale z dalších příležitostí už nic nevytěžili, i když ještě v 47vteřinové závěrečné hře bez brankáře měli dvě vyložené šance.

35. kolo extraligy: Bílí Tygři Liberec – Plzeň 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)