Už to vypadalo na další prodloužení, když si v čase 59:49 Tygři smolně srazili puk do vlastní branky. Gól byl připsán pardubickému Robertu Kousalovi.

„Jedním slovem kruté. Hráči to dnes odfárali, hráli výborně. Bylo to kvalitní utkání se skvělým soupeřem, ale závěr byl krutý,“ řekl liberecký trenér Patrik Augusta.

"Všichni jsme to odmakali a táhli za jeden provaz. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. Je to kruté, takový je ale bohužel sport a asi to tak mělo být," přidal brankář Bílých Tygrů Petr Kváča.

„Bylo to rychlé utkání nahoru dolů. Padlo hodně branek a samozřejmě rozhodly speciální týmy. My jsme využili dvě přesilovky a ubránili dlouhé oslabení. Určitě bylo dobré, že jsme v utkání většinou vedli. Liberec sice vyrovnal, ale 11 sekund před koncem se štěstí přiklonilo na naši stranu. Řekl bych, že jsme o ten kousek byli lepší než Liberec,“ uvedl Marek Zadina, kouč Pardubic.

Extraliga hokeje, 37. kolo:

Liberec - Pardubice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Filippi, 29. Nedomlel (Filippi, Dlouhý), 48. Flynn (Balinskis, A. Najman) – 1. Radil (R. Kousal, Paulovič), 24. Čerešňák (L. Sedlák), 40. L. Sedlák (Cienciala, Čerešňák), 60. R. Kousal. Rozhodčí: Kika, Ondráček – Ondráček, Hnát.
Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Aubrecht – Ordoš, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Jenčovský, Šír, Dlouhý. Trenér: Patrik Augusta
Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Vála, Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Štetka, A. Musil, Vondráček. Trenér: Radim Rulík.