„Příprava potrvá dohromady šest týdnů. Jako vždy ji má na starost kondiční trenér Aleš Pařez. Letos budeme častěji využívat led. Loni jsme jezdili jednou týdně do Prahy, tentokrát máme v plánu hned tři tréninky. Dva budou dobrovolné a jeden společný. Máme totiž i hráče, kteří se připravují individuálně. Bude fajn, když se tu všichni jednou za sedm dní sejdeme a jako tým si zatrénujeme,“ prohlásil pro klubový web trenér Patrik Augusta.

Ten už má pod dohledem i reprezentanta Jakuba Klepiše. „Kuba měl loni dobrou sezónu. Věřím, že u nás ji může mít ještě lepší,“ řekl na adresu 37leté posily z Komety Brna.

Klepiš se ho historie zapsal například úvodním gólem ve finále MS 2010 proti Rusku. „Kubu jsem trénoval v Mladé Boleslavi, takže vím, jaký je člověk a hráč. Pokud máte možnost přivést do relativně mladého týmu hokejistu, jenž vyhrál, co se dalo, a ještě má výkonost, nemá cenu se dívat na věk. Loni měl dobrou sezónu a já věřím, že u nás ji může mít ještě lepší.“

Kádr posledního finalisty nejvyšší soutěže ještě nemá finální podobu. „V tuto chvíli hledáme ještě jednoho top forvarda. Jinak máme kádr poskládaný. Na druhou stranu ale nechci říkat, že je hotový. Sledujeme trh, kdyby se náhodou někdo objevil. Momentálně máme dvanáct útočníků a devět obránců s tím, že máme i zálohy v Benátkách,“ dodal Augusta.