Když Zlínští naposledy na domácím ledě v listopadu v dohrávce 7. kola hostili Bílé Tygry a padli potupně 0:5, následovalo odvolání trenérů a jednatele klubu. Jak moc se toho v týmu za tu dobu změnilo, bylo dnes vidět od začátku, rozdíl mezi oběma zápasy byl obrovský.

Berani si zkraje utkání vytvářeli dost šancí, avšak Vlachova klička, Karafiátova dělovka z mezikruží či Kubišův únik gólem neskončily. Před skvělou diváckou kulisou se hrálo svižně, první komerční přestávka dostala prostor až ve 14. minutě. A krátce po ní také padla první branka. Radovat se mohli Liberečtí, když ránu Stránského dorazil za Kašíka Bartovič.

Začátek prostředního dějství patřil hostům, Kašík však byl úspěšnější než soupeřovi střelci. Ojediněle zahrozili Zlínští zásluhou brejku Vlacha, vyrovnat se mu ale nepovedlo. Solidní tlak měli Severočeši při přesilovce, ani oni ale gól nevsítili. Poslední dvě šance třetiny měl Radivojevič, jenž nepotrestal chybnou rozehrávku soupeře, Bulířovu ránu zase lapil gólman Beranů.

Hrdinou Bližňák

Do třetí části vstupovali domácí v oslabení, i tak se jim ale podařilo dát Liberci první gól v sezoně a vyrovnat. Zasloužil se o to Ondráček, jenž vybojoval puk v rohu hřiště a vyzval ke skórování Okála. Již za sedm vteřin ale putoval na trestnou lavici Kubiš a hosté o devět sekund později hru pět na tři využili ránou Svačiny - 1:2.

Divoký úvod třetiny dovršil v pokračující klasické přesilové hře třetím gólem Severočechů v čase 41:46 Bližňák, jehož branka ale byla dlouhé minuty diskutována pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Nejatraktivnější pasáž zápasu i nadále bavila 5445 diváků na Zimním stadionu Luďka Čajky. Když ve 47. minutě usedl na trestnou lavici Vitásek, domácí byli zase ve hře. Zcela osamocen zůstal před Willem Kubiš a procedil puk mezi jeho betony.

Tlak domácích se stupňoval, a to i díky dvěma dalším přesilovkám, ovšem Matějíčkova tečovaná rána ani Kubišova "tutovka" kýžené vyrovnání nepřinesly. Když Berani nedali gól ani při hře bez brankáře, odešli po tuhém boji bez bodu a pátou výhru v řadě na domácím ledě nepřidali.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)Branky a nahrávky: 41. Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) - 16. Bartovič (J. Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Svačina, Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5445.Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Popelka, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - J. Ondráček, Karafiát, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.Liberec: Will - Ševc, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Havlín, Jánošík - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.