Z tradičního severočeského trojlístku se na scéně hokejové extraligy dnes představí pouze liberečtí Bílí Tygři (v televizním utkání) a nováček Piráti z Chomutova. Úřadující mistr z Litvínova totiž už svůj zápas 23. kola předehrával v úterý. Verva na pardubickém ledě vyhrála 4:3 na samostatné nájezdy.

Přestože Liberec vévodí tabulce, Olomouc v jeho případě narazí na poměrně oblíbeného soka minulou sezonu s ním doma vyhrála všechny tři zápasy a v aktuálním ročníku jsou Hanáci i jediným celkem, který pod Ještědem dokázal zvítězit v normálním hracím čase (1:0).

Liberec si v minulém týdnu připsal poprvé v sezoně dvě porážky za sebou, když prohrál nájezdy na ledě Sparty i prodloužení v Chomutově. V neděli proti Pardubicím už se však vrátil na vítěznou vlnu a zaznamenal osmý úspěch z posledních 11 utkáních, v nichž pokaždé bodoval.

Sedmý Chomutov v další bitvě tabulkových sousedů otestuje sílu brněnské Komety, která je pouze s bodovým mankem osmá, ale také má na kontě o dva sehrané zápasy méně. Piráti šestkrát za sebou bodovali, z toho čtyřikrát vyhráli, ale v součtu s minulým ročníkem nezískali v pěti vzájemných duelech s Brnem ani jediný bod.

Po dvou vítězstvích na domácím ledě nad Třincem a Hradcem udržela Kometa kontakt se středem tabulky. „Úspěchy nám dodaly sebedůvěru. Nyní chceme potvrdit výsledky v Chomutově, od kterého nás dělí jediný bod," uvedl kouč Brňanů Alois Hadamczik. Hraje se od 17:30.

Vzájemný zápas v sezoně: 1:0.

Nejproduktivnější hráči: Martin Vyrůbalík 20/11 (4+7) Petr Jelínek 21/21 (10+11).

Statistiky brankářů: Branislav Konrád 1,97, 92,09 a dvakrát udržel čisté konto, Tomáš Vošvrda 2,36 a 90,77 Ján Lašák 2,23 a 90,93, Marek Schwarz 2,60 a 88,81.

DNES, 17:20: OLOMOUC - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Zajímavosti:

Olomouc doma vyhrála jen jednou z posledních čtyř zápasů.

Olomouc porazila doma Liberec třikrát za sebou.

Liberec bodoval jedenáctkrát za sebou a z toho osmkrát vyhrál.

Liberecký obránce Derner může sehrát 500. zápas v extralize.

Olomoucký útočník Marek Laš může v neděli na ledě Vítkovic sehrát 200. zápas v extralize.