Severočeši se nastartovali v pátek v Chomutově a na premiérový triumf sezony navázali v neděli na svém ledě, kde porazil Třinec 4:1. Dva góly dali v přesilovce. „Zjednodušili jsme hru a vychází nám to. Když budeme pokračovat v tomhle stylu, kabina bude chtít vyhrát, tak ty góly tam budou padat jednoduchou hrou,“ řekl liberecký útočník Michal Bulíř.

Liberec poslal do vedení ve 13. minutě právě Bulíř. Na konci první periody srovnal v přesilovce Adamský, ale pak už pálili jen domácí. Ve 34. minutě Kvapil vrátil Tygrům náskok a v první desetiminutovce třetí třetiny stvrdili výhru Ševc s Redenbachem. „Důležité bylo, že jsme dali první gól, mužstvo se hned cítí psychicky jinak. Vyrovnávací gól nás nepoložili a dokázali jsme přidat další branky,“ chválil Bulíř. „Liberec trestal naše zbytečné fauly,“ bědoval třinecký forvard Ondřej Kovarčík. „Ve třetí třetině nás zmrazil rychlý gól, pak už jsme bušili do zavřených vrat.“

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) - 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 5629.
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hudáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.
Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Cienciala, Adamský - Hrňa, Viedenský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik - Roman Vlach. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.