Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Liberec se dál veze na vítězné vlně, spláchl s ní i Třinec a vede o 14 bodů

Praha - Hokejisté Liberce dál dominují extralize. Vyhráli už desátý zápas v řadě, když porážku naposledy okusili 27. listopadu. V 32. kole si poradili i se zvedajícím se Třincem 3:1 a tabulku vedou už o 14 bodů!

30.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 30.12.2015

Michal Bulíř z Liberce se snaží překonat brankáře Třince Šimona Hrubce.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Liberec řádí dál! Bílí Tygři zvítězili nad Třinecem 3:1 a zaokrouhlili počet výher za sebou na deset. O výhře suverénního lídra soutěže, jež středečního soka přehrál i potřetí v sezoně, rozhodl ve 34. minutě obránce Radim Šimek. Oceláři ztratili poprvé po sérii tří vítězství body pod koučem Jiřím Dopitou.

Nezvládly závěr. Trápení Vítkovic zvýraznila Plzeň, která po obratu v třetí části vyhrála 4:2. Ještě čtvrthodinu před koncem domácí vedli 2:1, ale po kolapsu a třech gólech v rozmezí čtyř minut zůstali poosmé z posledních devíti zápasů bez bodu. Dva góly vstřelil Dominik Kubalík, Škoda vyhrála potřetí v řadě a v sezoně byla proti Vítkovicím i do třetice stoprocentní.

Litvínov zdolal Spartu 3:1 a zabral po třech zápasech bez bodu. Verva porazila Pražany už počtvrté za sebou. Vítěznou branku vstřelil v 51. minutě obránce Karel Kubát a při závěrečné power play pojistil výsledek útočník Rostislav Martynek. Sparta neuspěla po třízápasové sérii, v které neztratila ani bod.

Ševci, vítejte v desítce zaručující předkolo play-off! Parádním obratem se rozloučil s kalendářním rokem i Zlín. Zápas s Pardubicemi otočil z 0:1 na 2:1 během šesti minut. O vítěznou trefu se postaral v čase 58:05 v samostatném úniku Roman Vlach.

Vlažný začátek Kometa napravila, přesto odjela z Hradce Králové bez bodu. Obraně Brna dělal problémy především slovenský forvard Rastislav Dej. V první třetině poslal svůj tým do vedení a po snížení Jana Hrušky ve druhé třetině skrytou střelou duel rozhodl. Trenér Vladimír Kýhos tak nad svým bývalým týmem triumfoval.

Karlovy Vary smetly Mladou Boleslav 4:1 a přerušily sérii dvou nezdarů. Proti Středočechům Energie uspěla poprvé v sezoně a prodloužila tak nepříliš vydařené období Mladé Boleslavi. Svěřenci trenéra Františka Výborného prohráli pátý z posledních šesti zápasů.

Olomouc porazila Chomutov 2:1 po samostatných nájezdech a ukončila tak sérii čtyř porážek. Vyrovnané utkání rozhodl v páté sérii nájezdů obránce Tomáš Houdek, jenž tak proměnil i svůj druhý pokus. Piráti si tak připsali třetí porážku v řadě, venku neuspěli již počtvrté za sebou.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

"Třinec hrál dneska opravdu dobře, zatímco my jsme nehráli svůj nejlepší hokej. Velký respekt před nimi. Ale my jsme bojovali a zvládli to. O to více tohle vítězství chutná," prohlásil liberecký gólman Ján Lašák, jenž byl dnes klíčovou oporou domácích.

Od úvodního buly se pod Ještědem hrála bitva s příznaky play off. Oboustranně rychlý hokej plný osobních soubojů a velkého nasazení bavil sedm a půl tisíce diváků ve vyprodaném hledišti a jeho větší část si přesně po třech odehraných minutách mohla zajásat. Vampola se proháčkoval zpoza branky do zakončení a jeho práci dokončil pohotový Birner.

V sedmé minutě mohlo být Severočechům ještě veseleji, jenže Bulíř nezakončil přečíslení dvou na jednoho s Radivojevičem přesně. Chvilku poté skončil zápas pro domácího beka Dernera, jehož hodně nešetrně zasáhl při forčekinku Růžička a odstartoval tím seriál několika ostřejších strkanic.

"Dobře jsme začali, pak se na nás podepsal zákrok na Dernera a další třetinu a půl jsme jen koukali a nehráli," připustil kouč vítězů Filip Pešán. "První diagnóza, kterou máme, je otřes mozku," doplnil k Dernerově stavu Pešán.

V polovině 16. minuty vyšel hostům signál, při němž Kopecký vyhrál buly přímo do jízdy Adamskému, který prostřelil Lašáka.

Rozhodl druhá třetina

Během druhé části byl Třinec, který vyrovnání očividně hodně povzbudilo, o něco nebezpečnější, jenže narážel na velmi pozorného Lašáka. "Ve druhé třetině Třinec dominoval a jen díky Jankovi Lašákovi jsme to přečkali," přiznal Pešán.

Po polovině základní hrací doby musel na trestnou lavici Birner, Liberečtí ale těžké chvilky ustáli a navíc sami kontrovali. V závěru oslabení vyvezl Krenželok odvážně puk od Lašáka až za Hrubcovu branku, kde ho předal Radivojevičovi, ten nabil Šimkovi.

Polovina třetího dějství přinesla naopak velmi povedené střídání třetího libereckého útoku, jenže Valský a pár vteřin po něm také pohotově tečující Jelínek mířili jen velmi těsně pravé tyče.

V závěru zkoušel Třinec vystupňovat svůj tlak, pokusil se o vyrovnání i v power play, jenže Žejdl u prázdné branky ztratil puk a Valský z otočky potvrdil desátou výhru svého celku v řadě. "Nebyli jsme lepším týmem, ale bojovali jsme a vyhráli," pochvaloval si Pešán.

"Předvedli jsme výborný výkon. Liberec je v laufu, hraje uvolněně, ale my jsme jim byli naprosto rovnocenným soupeřem. Zápas měl grády, hodně osobních soubojů, připomínalo to trochu play off. Myslím, že o osudu zápasu rozhodla druhá třetina," zhodnotil duel třinecký gólman Šimon Hrubec.

Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský - 16. Adamský (Kopecký). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk, Vitásek, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, Klesla, L. Doudera - Svačina, Žejdl, Dravecký - Jašek, Polanský, Tybor - Kopecký, Plíhal, Adamský - Matuš, M. Růžička, Rufer. Trenéři: Dopita a Mucha.

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Domácí začali skvěle a už po 97 sekundách je Klok v přesilové hře poslal do vedení, když bekhendem obratně zavěsil prudkou Burgerovu přihrávku. Vítkovice tak už ve druhé minutě naplnily svoji střeleckou prosincovou normu jediného vstřeleného gólu na utkání.

A do mizerného průměru záhy sklouzla i jejich hra. Škoda totiž už ve čtvrté minutě zásluhou úplně nekrytého Bližňáka z brankoviště vyrovnala a domácí přenechali iniciativu soupeři. Kucsera sice po ojedinělé akci zazvonil na tyčku, jinak to ale byla hra na jednu branku.

Vítkovice se z těžké defenzívy dokázaly vymanit až v druhém dějství. Jejich náskok mohl dokonce v oslabení obnovit Sloboda, ale tváří v tvář vynikl Machovský a z protiútoku Kratěna bídně zakončil přečíslení tři na jednoho.

Po herním obrazu domácí vylepšili i skóre: v 37. minutě Vandas nabil neobsazenému Kucserovi, jehož volej z pravého kruhu Machovský při nejlepší vůli chytit nemohl. "První třetinu jsme odehráli slušně, zato druhou hrozně. Nehráli jsme v systému, nebruslili, Vítkovice nás přehrály," řekl Kubalík.

Vítkovice v závěru odpadly

Ale hubené vedení Ostravané začali bránit příliš brzo a sebevědomý rival jejich pasivity dokonale využil. Poté, co Kubalík ve 45. minutě šikovně zpoza obránce švihem srovnal, domácí úplně odešli. Hrňa po kombinaci se Svobodou dělovkou bez přípravy poprvé překlopil vedení na stranu Plzně a než to domácí vstřebali, za 33 sekund Kubalík tečoval Kadlecovu střelu za Dolejše počtvrté.

Nejlepší střelec soutěže si tak připsal již devatenáctou trefu v sezoně. "V kabině jsme si řekli, že to tak jako ve druhé třetině nepůjde. Vrátili jsme se k tomu, co jsme hráli v úvodu a i trochu šťastnými góly to dokázali otočit," řekl Kubalík.

Psychický podlomený tým Vítkovic se už nesebral ani v závěrečné power play a jeho černá série pokračuje.

"Výsledek nás bolí, protože druhá třetina se nám hodně povedla. Prakticky jsme byli pořád na puku, diktovali jsme hru. Těžko říct, co se stalo," řekl vítkovický útočník Lukáš Kucsera.

Branky a nahrávky: 2. Klok (Burger), 38. Kucsera (Vandas, Kolouch) - 4. Bližňák (Lev, Kratěna), 45. D. Kubalík (Jeřábek, Machovský), 49. Hrňa (T. Svoboda, Preisinger), 49. D. Kubalík (Kadlec, Kracík). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Kis, Lučan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5720.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štich, Štencel - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa I - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Mistrovský Litvínov třikrát za sebou nebodoval. V posledním utkání roku se ale nejhorší tým extraligové sezony konečně dočkal vítězství. A odnesla to opět Sparta. Verva si vyšlápla na Pražany i potřetí v sezoně, tentokrát je porazila 3:1. Vítězný gól zapsal v čase 50:50 ex-sparťan Kubát.

„Konečně nám to vyšlo, podali jsme parádní výkon," zářil Robin Hanzl, autor první branky Vervy. „Přesně takhle bychom se měli prezentovat ve všech zápasech," nabádal.

Bohužel pro Chemiky vyhrály i předposlední Karlovy Vary a tak rozestup mezi těmito týmy zůstal čtyřbodový.

Pro Krušnohorce je rival z metropole poslední dobou oblíbeným soupeřem. Pražany porazili čtyřikrát za sebou a doma proti nim uspěli dokonce pětkrát v řadě. Středeční výhra se zrodila i bez nejproduktivnějšího hráče domácího týmu Hübla. Sparta vyšla bodově naprázdno poprvé od reprezentační pauzy, předtím třikrát vyhrála.

Přestože je mistr stále poslední, zvučný soupeř přilákal přes pět a půl tisíce fanoušků. A ti se rozhodně nenudili. Litvínov sice prohrával od 10. minuty, ale nadupané tribuny nečekaly na vyrovnání dlouho. O necelé tři minuty později Hanzl v přesilovce pohodlně dorazil vyražený puk a bylo to 1:1. Z následného tlaku mohli domácí skóre zvrátit, jenže Spartu zachránila branková konstrukce. Za gólmanem Pöpperlem pak zazvonilo břevno ještě jednou, stav se ale nezměnil.

Ve druhé části bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Tu největší spálil těsně před přestávkou domácí Doležal, který minul poloprázdnou branku. Verva ale přece jen dotáhla zápas k vítěznému obratu. V 51. minutě vtrhl do útočné třetiny obránce Kubát, který bekhendem nahodil puk z ostrého úhlu a ten po jemné teči skončil v síti – 2:1. Tři body domácí s vypětím všech sil uhájili i díky gólu Martynka, který se v předposlední minutě trefil do opuštěné klece.

Branky a nahrávky: 13. R. Hanzl (Gula, T. Pavelka), 51. Kubát, 59. Martynek (T. Pavelka) - 10. Čajkovský (Pech, Sabolič). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5765.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo, Z. Sklenička - M. Hořava, Duda, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Vantuch, Gerhát, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Sparta: Pöpperle - Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - M. Procházka, Pech, Kumstát - Netík, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Brňané ve třetí třetině předvedli aktivní hru, ale své šance nevyužili podobně jako v minulých zápasech. „Ve třetí třetině jsme měli navrch, měli jsme jít do vedení, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat a Hradec z druhé střely na bránu získal vítězství. Myslím, že za výkon jsme si nějaký bod zasloužili, ale takový je sport," tvrdil brněnský asistent trenéra Kamil Pokorný.

O výhře rozhodl Dej, který byl ve středečním utkání při chuti. V první třetině přesnou křižnou střelou vymetl horní růžek branky. V závěru duelu využil přihrávky Jaroslava Bednáře a z mezikruží se přes obránce prosadil. „Proti střele jsem si vystoupil, ale myslím, že to ještě někoho trefilo. Dej se srazil s naším bekem, trefil mu puk do hokejky. Takový celkem šťastný gól," litoval brněnský brankář Marek Čiliak.

Brno si zkomplikovalo duel už v první třetině. Vstoupilo do ní bídně. Za první dvacetiminutovku hráči Komety prověřili brněnského odchovance v brance Hradce Králové Adama Svobodu jen dvakrát.

Poprvé pak vystřelil na branku až slovenský obránce Peter Trška v sedmnácté minutě v přesilovce. „To je málo, s tím se nedá hrát. Pak jsme se dostali do zápasu a mimo rozhodující branky jsme soupeře do ničeho nepustili," povídal Čiliak.

Bývalý kouč Komety Vladimír Kýhos tak s Hradcem Králové vkročí do nového roku na třetím místě tabulky. „Utkání jsme zvládli hlavně díky brankáři Svobodovi. Nemyslím, že by Kometa měla ve třetí třetině navrch. Vyrovnala po naší chybě, pak se hrálo opatrně," připomněl domácí kouč chybu jeho obránců, když nechal brněnského forvarda Jana Hrušku vybruslit zpoza branky a bekhendem zakončit.

Výhry si Kýhos velice cenil. „Musím uznat, že vítězství bylo víceméně šťastné. Jsme ale rádi, že jsme vyhráli," hodnotil devětapadesáti­letý kouč.

Brňané zůstávají na osmém místě a už pomalu směřují myšlenky k duelu pod otevřeným nebem za Lužánkami. Co jiného, než duely na místě legendárního zimního stadionu je mohou opět dostat do pohody.

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář, Kukumberg) - 41. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno).

Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Jank - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - Köhler, Švagrovský, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.
Brno: Čiliak - Kuboš, Kaberle, Trška, Malec, Štindl, Stehlík - Vondráček, J. Hruška, Ostřížek - Dostálek, V. Němec, J. Káňa - Dočekal, L. Čermák, Raška - H. Zohorna, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

„Forza ševci ole ole," dováděl po euforickém obratu nejlepší muž zápasu Libor Kašík s fanoušky při závěrečné děkovačce. Mezitím se už z kabiny ozývala vítězná písnička Věry Špinarové Raketou na Mars. „Tyhle tři body jsou pro nás strašně důležité. Jsme za ně moc rádi," radoval se asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Na začátku 59. minuty za stavu 1:1 narýsoval Marušák nádherný pas na Vlacha, který v samostatném úniku vyčaroval na brankáře Maxwella blafák do bekhendu. „Pavel Kubiš parádně odtáhl sebou beka a já jel sám na bránu. Myslím, že jsem to pěkně zakončil. Bylo to krásné," smál se od ucha k uchu hrdina okamžiku Roman Vlach.

„Samozřejmě se nemůže stát, aby za nerozhodného stavu šel hráč středem hřiště sám na branku. Bylo to blbě rozebrané. Byla to největší chyba našeho týmu, která nás bohužel stála tři body," štval rozhodující moment zápasu hlavního trenéra Pardubic Richarda Krále.

Přitom na první gól se ve středu ve Zlíně čekalo dlouhých 48 minut. Pak se ale se šancemi na obou stranách roztrhl pytel. Pardubice šly do vedení, když pláchl Marcinko se Sýkorou do přečíslení dva na jednoho a pardubický kanonýr se z podobných pozic nemýlí.

Jenže v 54. minutě využil po 20 vteřinách přesilovku Říčka, jehož zpoza branky našel mezi kruhy lotyšský snajpr Bukarts.

V prvních dvou třetinách bylo na ledě k vidění víc šarvátek a ostrých soubojů než tutovek. Ve 28. minutě Kubiš vyfasoval desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku, na druhé straně Veselého sestřelil Orsava a až v polovině zápasu si Zlín zahrál první přesilovku.

Zlín dlouho tahal za kratší konec, Pardubice však narážely na výtečného Kašíka. „Po náročném programu nám chyběly síly a drajv. Pardubice si vytvářely šance. Po inkasovaném gólu jsme zredukovali sestavu a začali hrát vabank. Při závěrečném tlaku se k nám přiklonilo štěstí," oddechl si Jurík.

Branky a nahrávky: 53. Říčka (Bukarts, P. Holík), 59. Roman Vlach (Marušák, Žižka) - 48. P. Sýkora (Marcinko, Redenbach). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:3, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6254.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Kubiš, Maruna, F. Čech - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Pardubice: Maxwell - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Renedbach, Marcinko - Rapáč, Kaut, Poulíček - Cetkovský, Venkrbenc, Moučka. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

"Po bezkrevném výkonu v Pardubicích si velice cením našeho dnešního vydolovaného vítězství nad soupeřem, kterého respektujeme. Po dvou prohrách je to velice důležitá výhra i vzhledem k vývoji v tabulce. Doufám, že dnešní výhrou se i mužstvo nakopne," přál si trenér domácích Karel Mlejnek.

V sestavě hostů se objevila čerstvá akvizice obránce Rýgl i navrátilec po zranění Látal. První dvacetiminutovka přinesla hru plnou nepřesností z obou stran. Nejblíže gólu byl v 9. minutě Trončinský, který ale trefil jen tyč. Hosté nevyužili ani 28 sekund trvající přesilovku pět na tři.

Prostřední dějství už nabídlo mnohem zajímavější podívanou. Hosté mohli jít do vedení ve 23. minutě, ale Jarůškovu nezištnou přihrávku nedokázal Klepiš z bezprostřední blízkosti zužitkovat.

Když o několik vteřin později dokázal výborný Závorka zlikvidovat nebezpečnou střelu Lence z mezikruží, byli to domácí, kdo otevřel skóre. Jako první se ve 26. minutě trefil Rachůnek, který z první zakončil křížnou přihrávku Benáka.

Stejný hráč mohl vzápětí přidat i druhý gól, na Ritticha však tentokráte nevyzrál. Následný herní úsek se nesl v duchu nedisciplinovanosti Středočechů, kteří se pětkrát za sebou provinili proti pravidlům. Energie to však potrestat nedokázala. Neuspěla ani při hře pět na tři.

Bartek sestřelil Ritticha, ten střídal

Přesto se domácí dostali do vedení. Zaváhání Kučného dokázal pohotovou střelou potrestat Svoboda. Po 44 vteřinách však byli hosté opět na dostřel jediné branky, Jarůšek sebevědomě objel domácí branku a zasunul puk za Závorkova záda.

Po přestálém oslabení ve snaze vyrovnat zvýšili hosté obrátky. Mezi 49. a 50. minutou byli postupně Lenc, Hyka a Musil blízko vyrovnání, nikdo z nich ale v koncovce neuspěl. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a vyplatilo se jim to. V 54. minutě nastřelil Bartek puk na zadní mantinel a po jeho odrazu pohotově skóroval Huna.

Karlovarští hráči získali klid a v 57. minutě své vedení ještě zvýšili. Po nezištném pasu Kůse ujel Bartek, který tvrdou ranou do masky nejprve sestřelil Ritticha a odražený puk vrátil do sítě. Otřesený boleslavský gólman se po kratším ošetřování poté nechal vystřídat Růžičkou a po zápase odjel na vyšetření do nemocnice.

"Reakce Barteka, který se ani nepřijel Davidovi omluvit, mě mrzí. Jiní hráči přijeli, ale on nikoliv. Tím mě lidsky zklamal," řekl po zápase trenér hostů Marian Jelínek. Výhru domácích ale označil za zaslouženou. "Šest až osm minut hokeje z naší strany nemohlo vést k vítězství," uvedl.

Branky a nahrávky: 26. T. Rachůnek (Benák), 38. J. Svoboda (Sičák), 54. Huna (Bartek), 57. Bartek (Kůs) - 39. Jarůšek (Klimenta). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3610.

Karlovy Vary: Závorka - Dvořák, Bičánek, Rodney, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, Huna - Koblasa, Vachovec, Harkabus - Beránek, Bulík, Gorčík. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Mladá Boleslav: Rittich (57. M. Růžička) - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl - Jarůšek, Klepiš, Klimenta - M. Látal, Urban, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Bárta, R. Hruška, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

"Jsme rádi, že jsme přerušili sérii porážek a snad nastartujeme vítěznou sérii," oddechl si po utkání asistent trenéra domácích Jan Tomajko. "Podle herního projevu je vidět, že máme na čem stavět a snad nebudeme mít problémy jako minulý rok," dodal.

V sestavě domácích se po skončení disciplinárního trestu objevil obránce Skrbek, nové hráče nasadili i hosté. Poprvé po více než pěti letech se v extralize představil brankář Čech. Olomoucký odchovanec momentálně působí na chomutovské farmě v Kadani. Premiérově oblékl dres Pirátů i obránce Valach, který přišel ze Slovanu Bratislava.

"Pro Jakuba Čecha to nebylo jednoduché, byl nervózní, ale ustál to a podržel nás," řekl po zápase asistent trenéra hostů Břetislav Kopřiva. "Posílili jsme tým, ale nebylo to ono. Stále se potýkáme s ne úplně dobrou hrou," přiznal.

Utkání začalo špatným střídáním Olomouce a přesilovkou hostů. Otevřít skóre mohl Růžička, brankář Konrád ale domácí zachránil. Následně si zahráli početní převahu i domácí po faulu Ölveckého. Největší šanci měl obránce Houdek, Čech však i díky pomoci obránců neinkasoval.

Nájezdy rozhodl Houdek

V další početní převaze Hanáků byli blízko prvnímu gólu Laš s Knotkem, kteří doráželi Skrbkovo nahození. V koncovce následně neuspěl ani Buc. O rozruch před Konrádem se snažil zejména aktivní Hřebejk, ani on ale skórovat nedokázal.

Oba brankáři si připisovali úspěšné zákroky, jako první kapituloval domácí Konrád, jehož překonal po samostatné akci Chlouba. Zvýšit vedení hostů mohl kapitán Vondrka, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Eberle a Vyrůbalík. Vyrovnat dokázal až ve 29. minutě Řípa. V závěru druhé třetiny se podařilo hostům překonat slovenského brankáře podruhé, rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa gól Pospíšila neuznali.

Ve 44. minutě mohl hosty posunutou do vedení Červenka, Konráda však nepřekonal. Více ze hry měli domácí, ani oni však druhý gól vstřelit nedokázali. Utkání se tak muselo prodlužovat a o vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Hosté sice proměnili úvodní dva pokusy, nakonec však prohráli. V páté sérii rozhodl Houdek, který proti Čechovi uspěl hned dvakrát.

"Nervózní jsem nebyl, chtěl jsem vyhrát. V tréninku se mi daří, tak mi trenér věřil a jsem rád, že jsme mužstvu pomohl," řekl Houdek. "Prohrát nájezdy, když v nich vedete 2:0, to se často nestává," kroutil hlavou Kopřiva.

Branky a nahrávka: 29. Řípa (Vodný), rozhodující nájezd Houdek - 22. Chlouba. Rozhodčí: Polák, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5052.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk - Laš, J. Knotek, Buc - Vodný, Řípa, Eberle - T. Mikúš, Zeman, Kafka - Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.
Chomutov: J. Čech - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, Mrázek, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Hřebejk, Dušek, Ölvecký - Chrpa, Chlouba, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Autor: Redakce, ČTK, Pavel Mikeš, Václav Veverka, Petr Musil, Daniel Ostrčilík

30.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
Richard Lukáš, přednosta traumacentra liberecké nemocnice.

Richard Lukáš se stane ředitelem KNL. Doporučila to dozorčí rada

Hasiči. Ilustrační foto.

Požár v Raspenavě si vyžádal tři nutná ošetření. Způsobil škodu milion korun

Liberec nezastavil rozjetý Hradec, venku opět nebodoval

Hradec Králové - Když Bílí Tygři vjedou do arény soupeře, promění se v neškodná koťátka. Liberečtí hokejisté, úřadují vicemistři, nezískali venku ještě ani bod.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?