„Měli jsme to ve svých rukou, vedli jsme 3:2, ale v prodloužení jsme nedali šancie a nájezdy už jsou vždycky loterie," řekl liberecký Mario Bližňák, jenž si připsal dvě asistence a utkání označil za dobrou prověrku před play off.

Sparta vedla 2:0, rozjetí Bílí Tygři však srovnali krok a jedenáct minut před koncem zařídil obrat pohotovým gólem z ostrého úhlu a 32 kanadským bodem této sezony nejproduktivnější hráč hostujícího celku Jelínek.

Avšak to nebylo vše a těsně před koncem, tedy přesně 112 vteřin, srovnal po Jánošíkově smolné teči a v podstatě vlastním gólu Pech. Tomu totiž byla nakonec trefa připsána – 3:3.

V prodloužení měl obrovskou šanci liberecký Šimek, ale odkrytou branku netrefil. Po něm neskóroval po úniku ani Bližňák a v 65. minutě ani Jelínek.

Rozhodly až samostatné nájezdy, jediný z nich proměnil v druhé sérii šikula Vrána a ukončil vítěznou sérii liberecké tygří smečky.

Zajímavý zápas, který sledovalo 8 566 diváků, měl dobrou kvalitu. Zajímavostí bylo, že Spartu dostal do vedení hned v 6. minutě Řepík, v minule sezoně právě opora úřadujících mistrů. .
Ve vítězném týmu výborný agilní liberecký brankář Roman Will.

Výsledky jako přes kopírák. A bohužel porážky 1:4… Litvínov potvrdil, že v poslední době tápe a podlehl doma Třinci. Zasekl se i v dobré formě hrající Chomutov, který přes vedení 1:0 po první třetině podlehl stejným výsledkem v Plzní. Škoda.

Litvínov připravil domácím fanouškům šok. První třetinu prohrál 0:4. „Dnes to bylo strašné, první třetinu jsme prospali, a tak zkušený soupeř si nenechá vysoký náskok vzít," uvedl litvínovský navrátilec Rostislav Martynek.

Prapor severočeských extraligových klubů neudrželi ani Piráti z Chomutova, na jeden gól se v Plzni vyhrát nedá…

Hokejová extraliga, 42. kolo:

SPARTA – LIBEREC 4:3 po samostatných nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 26. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (J. Mikuš), rozhodující sam. nájezd P. Vrána – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek. Rozhodčí: Hribik, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8566.
Sparta: Pöpperle – Eminger, Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnacak, Pech, Kumstát – A. Kudrna, Cingel, Uher.
Liberec: Will – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Valský, Bulíř, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach.

LITVÍNOV – TŘINEC 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl, Lukeš) – 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský z trest. střílení, 18. M. Doudera (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:10, navíc Z. Sklenička (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4320.
Litvínov: Janus (21. Petrásek) – Gula, Kubát, T. Pavelka, K. Pilař, F. Pavlík, Z. Sklenička, od 30. navíc Kokeš – M. Hanzl, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Válek, Trávníček – Martynek, K. Reichel, Gerhát.
Třinec: Hrubec – Nosek, Galvas, Krajíček, Hrabal, Jank, M. Doudera – Dravecký, Cienciala, Rákos – Irgl, Kane, Adamský – Hrňa, Marosz, J. Petružálek – Klimenta, Špirko, Jašek.

PLZEŇ – CHOMUTOV 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) – 14. Tomica. Rozhodčí: Pešina, Bejček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:9, navíc Preisinger – Flemming oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5758.
Plzeň: Machovský – Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Frühauf, Moravčík – Kratěna, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Stach, Lev – M. Chalupa, Preisinger, T. Svoboda – Vondráček, Koreis, Hrnka.
Chomutov: J. Laco – Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, J. Mrázek, Skinner, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – D. Kaše, V. Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Šťovíček, Lauko.