Nervozita ze strany obou mužstev i fantastické zákroky Patrika Rybára s Romanem Willem. Šesté utkání čtvrtfinálové série bylo vygradováním dosavadního průběhu série, rozhodně však ne jeho finální částí, Hradec totiž dokázal sérii vyrovnat Smoleňákovou brankou 31 vteřin před koncem.

Do duelu aktivněji vstoupili domácí, kteří hlavně ve druhé polovině první periody soupeře zatlačili v obranném pásmu. Kýženou branku ale tlak nepřinesl a co víc, poprvé se radovali Hradečtí. Krátce po první přestávce znovu skóroval nejproduktivnější hráč Mountfieldu Rudolf Červený. Hosté skórovali jako první vůbec poprvé v celé série.

Pešánova parta dokázala vyrovnat. Při početní výhodě ve třetí třetině nasměroval za záda Rybára dělovku Tomáše Filippiho Michal Bulíř. Tygři pak na několik chvil převzali iniciativu, ale do větší gólové šance se nedostali. Naopak Hradečtí dostali obrovskou příležitost ke skórování v samotném nervózním závěru duelu.

Martin Ševc fauloval v útočném pásmu a Hradečtí prohřešek ztrestali. Přesně 31 vteřin před koncem základní hrací doby se prosadil během přesilovky Radek Smoleňák a vystřelili Východočechů vyrovnání série na 3:3.

Půl minuty do konce

„Byl to velmi vyrovnaný zápas. Na obou stranách nebylo moc šancí. Nervozní duel. Rozhodly přesilové hry, které Hradec využil. Rudolf Červený vybojoval přesilovku pro svůj tým v závěru, stejně jako to bylo v posledním domácím utkání u nás. Tehdy jsme ji ubránili, ale nyní bohužel minutu před koncem ne," shrnul zápas trenér Filip Pešán.

„Měli jsme mečbol, nevyužili jsme ho… Byl to hodně nepříjemný moment z přesilovky půl minuty před koncem… S tím se už moc nic dělat nedá. Čeká nás sedmý zápas a musíme jít do něj s hlavami nahoře," komentoval smutně Tomáš Filippi.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Bulíř (Filippi, Pyrochta) - 22. Červený (Zámorský, Bednář), 60. Smoleňák (Bednář)
Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 7500 (vyprodáno)

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner - Jašek, P. Jelínek, Ordoš - Bakoš, Redenbach, L. Krenželok - Bulíř, Filippi, M. Kvapil - J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek

Hradec Králové: Rybár - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený - Smoleňák, Koukal, Červený - Bednář, Džerinš, Cingel - Köhler, Dragoun, Berger - Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec