Hokejisté vedoucího Třince prohráli v 18. kole extraligy na domácím ledě s Libercem 2:3 po samostatných nájezdech. O vítězství Bílých Tygrů rozhodl Martin Bartek. Domácí měli na dosah výhru v řádném čase, ale na gól exlibereckého Tomáše Plíhala necelé tři minuty před koncem odpověděl Martin Bakoš.

„Chtěli jsme výkon postavit na poctivé defenzívě. Dostávali jsme se v první třetině do oslabení, která nám to dělala těžší, ale v průběhu zápasu jsme se i z defenzívy stávali stále více nebezpečným týmem a protiútoky jsme Třinci brali klid. Výsledek bychom neudělali bez vynikajícího Lašáka a bojovnosti všech kluků, kteří to uhráli na hraně svých možností a obětavosti. To je návod, jak hrát s každým těžkým soupeřem," řekl liberecký asistent trenéra Milan Černý.

Třinec byl aktivní a snažil se tvořit hru. První třetinu vyhrál na střely 19:3 a výrazná převaha domácím narůstala i ve druhé části. Vzhledem k tomu, že Třinec ve středním pásmu tak kompaktní nebyl, přibývalo i rychlých protiútoků Liberce. Severočechům se nakonec sázka na brejky vyplatila: Hrubec neudržel Bartkovu střelu a Bulík v 33. minutě poskakující puk v brankovišti dotlačil do sítě. Třinec ale přišel s odpovědí ještě před koncem druhé části, Irgl využil hostujícího zaváhání na modré čáře a ze sólového nájezdu puk bekhendem Lašákovi prohodil mezi betony.

Vedení na stranu Ocelářů strhl Plíhal, který se snad ze své páté dorážky v zápase konečně prosadil. Ale tíha tím z domácích nespadla. Nejtěsnější náskok naopak musel chránit Hrubec. Při Filippiho ráně v přesilovce mu pomohla i horní tyč, poté betonem bravurně vychytal osamělého Bartka. Když však spáchal Galvas hrubku v rozehrávce za vlastní brankou, byl i Hrubec krátký a Bakoš srovnal.

Přesto měl ještě 25 sekund před koncem normální doby obrovskou šanci na rozhodnutí Roth, ale puk do prázdné brány nedoklepl jen díky Voráčkově zahákování. V nájezdech zazářil Lašák, který uspěl v souboji s Polanským i Irglem, zatímco Bartek a Radivojevič byli přesní.