Hokejisté Liberce prohráli v úvodním osmifinálovém souboji play off Ligy mistrů se švýcarským Davosem 3:5. Lídr extraligy včera přišel o lepší výsledek v první třetině, kterou prohrál 1:3. Dvakrát se mezi střelce zapsali domácí útočník Branko Radivojevič a v dresu vítězů Andres Ambühl.

Domácí Liberec nastoupil do utkání před více než sedmi tisíci diváků aktivně a hned po dvou minutách hry měl velkou šanci Valský, Genoni v brance Davosu ale výborně zasáhl. Poradil si rovněž se střelami Řepíka a Krenželoka. Do vedení tak šli v sedmé minutě hosté, když se z nenápadné akce prosadil reprezentační útočník Ambühl. O další tři minuty později liberecká obrana propadla a z přečíslení zvýšil Simion. Bílí Tygři zabrali a podařilo se jim snížit zásluhou Radivojeviče, ale v závěru třetiny vrátil úřadujícímu švýcarskému mistrovi dvougólový náskok Dino Wieser.

Ve druhé třetině se Liberečtí i nadále tlačili dopředu, jejich nápor ale zbrzdilo vyloučení Řepíka. A hosté nabídnutou šanci využili, když se přesně trefil Paulsson. Liberec však našel odpověď, když Radivojevičovo nahození skončilo až za překvapeným Genonim.

Také třetí dějství zahájil Liberec útočně a v obrovské šanci byl kanonýr Valský, jenže Genoni vytáhl parádní zákrok. Na druhé straně musel být Schwarz ve střehu proti Ambühlovi. Byli to však Bílí Tygři, kteří měli i nadále více ze hry, všechny jejich pokusy však končily na hostujícím brankáři. A ke skórování jim nepomohla ani přesilová hra.
Udeřilo tak na druhé straně, když pátou branku hostí přidal nejlepší hráč zápasu Ambühl. Konečnou podobu výsledku dala branka Řepíka 40 vteřin před koncem. Davos si i tak z Liberce odváží velmi nadějný výsledek do odvety, která se ve Švýcarsku uskuteční přesně za týden 10. listopadu.

Liga mistrů - osmifinále

LIBEREC – DAVOS 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Radivojevič (Bakoš), 36. Radivojevič, 60. Řepík (Vitásek, Derner) – 7. Ambühl (D. Wieser), 10. Simion (Brejčák), 19. D. Wieser (Ambühl), 29. Paulsson (Lindgren), 58. Ambühl (Axelsson). Rozhodčí: Kaukokari, Leppänen (oba Fin.) – Lhotský, Zavřel (oba ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 7148.
Liberec: Schwarz – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Výtisk, Ulrych, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, P. Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Davos: Genoni – Brejčák, Jung, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud – Ambühl, Walser, Axelsson – Lindgren, Paulsson, M. Wieser – Sciaroni, D. Wieser, Egli – Simion, Jörg, Aeschlimann. Trenér: Del Curto.