Liberec už podruhé v sezoně cestuje do Zlína. Právě tam by, stejně jako v jejím úvodu, opět rád ukončil bídné období - nyní má bilanci sedm porážek v osmi posledních zápasech.

„Věřím, že začneme vyhrávat. Je důležité, že atmosféra v kabině je opravdu zdravá. Je bojovná, akční, pozitivní. Kluci se semkli, včetně celého realizačního týmu, a to nám dává šanci se z toho vyhrabat,“ řekl liberecký trenér Jiří Kalous, který se znovu bude muset obejít bez zraněných Holuba a Haranta.

Premiéru si na zlínském ledě odbude Marek Pinc, kterého vedení Bílých Tygrů získalo z Vítkovic. „Jsem připraven. Je mi jedno, jestli mě čeká první zápas zrovna ve Zlíně. Věřím, že se nám začne dařit, vyhrajeme dva zápasy za sebou a rázem se v tabulce zvedneme,“ uvedl zkušený gólman Marek Pinc.

Zatímco liberecká parta ukončila už v prvním vzájemném utkání ve Zlíně sérii porážek, litvínovští hokejisté nevzpomínají na úvodní měření sil tohoto ročníku na Slavii zrovna rádi.

„Vedli jsme tam 2:0 a pak během pár minut přišli o vítězství. Výhodou by pro nás tentokrát mělo být naše větší kluziště. Na Slavii je malé, tam útočník udělá dva kroky od mantinelu a je pro brankáře v nebezpečné střelecké pozici. Doma musíme být daleko zodpovědnější a já věřím, že se nám podaří Slavii porazit,“ řekl brankář Jaroslav Hübl, jenž se v pátek zřejmě postaví do svatyně Litvínova.

„O soupeři víme dost a tréninkové nácviky směřují k tomuto zápasu, ale třeba že bychom osobně bránili Červenku, tak to ne. Pokud budeme pokračovat v cestě, kterou jsme se dali před dvěma koly, věřím, že budeme bodovat,“ prohlásil litvínovský trenér Jiří Kučera.

Na litvínovské soupisce už není obránce Ondřej Poživil. „Je to mladý hráč, který potřebuje pravidelně hrát a u nás neměl tolik příležitostí. Proto jsme se dohodli s prvoligovým Táborem na hostování,“ informoval trenér.

V poslední době má velkou formu útočník Peter Jánský. „Je fajn, že se daří mně i týmu. Určitě tomu hodně pomohlo, že jsem se vrátil po roce do prvního útoku vedle Roberta Reichla a Franty Lukeše. Doufám, že se nám bude dařit i proti Slavii a vrátíme jim porážku z jejich ledu,“ přál si v poslední době nejlepší litvínovský střelec Jánský.

V Litvínově se začíná dnes v 17:30, ve Zlíně v 18:10.