"Dvě teřtiny jsme hráli poctivý hokej, ale ve třetí jsme polevili, udělali chyby a posledních deset minut nás stál celý zápas. Musíme hrát celých 60 minut. Motivaci jsme měli, možná byl za obratem strach z vítězství," hodnotil utkání liberecký bek a autor jediné branky Ladislav Šmíd.

Liberec začal sebevědomě a měl i více šancí, ale nevyužil v první třetině tři přesilové hry. "Při jedné z nich jsem viděl už puk v síti, ale gól to nebyl," litoval útočník Marek Zachar. "Právě nevyužité přesilovky se v konečném účtování ukázaly jako problém," přidal Šmíd.

Pátá početní výhoda už měnila skóre, ve 32. minutě se parádní střelou trefil hostující bek Šmíd 0:1. "Oslabení jsme nehráli špatně, ala na vylučování jsme si měli dávat větší pozor," prohlásil hradecký Daniel Rákos, který byl v utkání vyloučen třikrát a při jeho posledním trestu padl i úvodní liberecký gól.

Domácí ve třetí třetině přidali a skóre otočili. Vyrovnání se dočkali v 50. minutě, když se prosadil Matej Paulovič. Obrat dokonali o tři minuty později, kdy přečíslení využil Marek Chalupa - 2:1. V poslední minutě přidal při power play pojistku domácí útočník Petr Zámorský. Liberec přestřílel soupeře 32:22, ale to mu nebylo nic platné.

Hokejová extraliga, 35. kolo:

Hradec Králové - Liberec 3:1 (0:0, 0:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 50. Paulovič (Zámorský), 53. M. Chalupa (Koukal), 60. Zámorský (Cingel) - 32. Šmíd (L. Hudáček, L. Krenželok). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Frodl, Špringl. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 5 551.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, Dragoun – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos.
Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.