Nyní se série, která se hraje na čtyři výhry, přesouvá za nerozhodného stavu na sever Čech. Pod Ještědem se bude hrát třetí zápas ve čtvrtek od 19.00, čtvrtý v pátek od 17.00. Oba rivalové mají o motivaci postaráno.

Po dvou zápasech na hradeckém ledě je totiž stav zmiňované série 1:1 na zápasy. Po prohře 2:4 jste dokázali doma urvat v druhé bitvě vítězství 3:2, jaký to byl podle vás zápas?
Rozhodla třetí třetí třetina, kdy jsme začali dupat a naopak bych řekl, že soupeři docházela šťáva . Podle toho to tak vypadalo. Nakonec nám tam rozhodující branka na konci padla.

Momentka je z někdejšího mistrovské utkání krajského přeboru mezi Jiskrou Mšeno a Višňovou (ve žlutém).
Za pivo a párek se kvalitní fotbalisté shánějí do přeboru těžko, ví kouč Višňové

V prvním zápase jste 56 minut vedli, ale pak ho ztratili. Ve druhém jste přišli o náskok 0:2, nevyužili jste dlouhou přesilovku pět na tři. Neměli jste strach, že vám to střetnutí opět uteče mezi prsty?Ne, ne… Po takovém nedorozumění, kde jsem bohužel figuroval i já, jsme nechali Liberec vyrovnat, ale bylo ještě patnáct minut do konce. Řekli jsme si, že se není na co šetřit a roztočili je. Sice jsme přesilovku pět na tři nevyužili, ale nebrali jsme to jako tragédii a šli jsme si trpělivě za prvním bodíkem do série.

Podržel vás i brankář Matěj Machovský, jenž trošku překvapivě naskočil do druhého klání jako jednička, ale nakonec vás několika zákroky podržel…
Máme dva skvělé brankáře, kteří mají extra zákroky, drží nás ve hře, jak Matěj, tak Henri Kiviaho. Za to jim patří dík.

Liberečtí volejbalisté (čelem) vyhráli na palubovce zlínské Fatry 3:0, v sérii na tři výhry vedou 2:0 na zápasy a už ve čtvrtek mohou slavit doma v hale Dukly postup do semifinále extraligy. Třetí střetnutí začne v 18.00. Foto: cvf.cz/Michaela Doležalová
Dukla ukázala sílu, Zlín zničila 3:0. Chceme to doma už ukončit, říká Ticháček

Aktivní jste byli i v ofenzivě a Bílé Tygry přestříleli v pondělní konfrontaci 50:26, to se v play off často nevidí…Tohle musí být náš hokej, máme rychlý tým, hodně energie, chceme být aktivní. Pomáhá nám i neskutečná atmosféra. Doufám, že to tak bude doma i venku pokračovat.

Co očekáváte od zápasů v liberecké Home Credit Areně?
Je to vyrovnané, oni si dělají svoje věci, my se musíme soustředit samy na sebe. Koukáme jen na nadcházející zápas, musíme jít postupně třetinku po třetince.