Slavia porazila liberecké Bílé Tygry 4:3 a třebaže hosté dřeli až do konce, přerušit sérii čtyř venkovních zápasů bez zisku byť jen jediného bodu, se jim nepodařilo. „Do zápasu jsme vykročili dobře, začali aktivně, soupeře napadali a myslím, že i dost zaskočili. Škoda, že jsme tak nepokračovali ve druhé třetině,“ litoval liberecký útočník Václav Nedorost.

Slavia vedla dokonce dvakrát v průběhu včerejšího klání o tři branky – 3:0 a 4:1, přesto mělo utkání infarktovou zápletku. Bílí Tygři totiž nesložili zbraně a ve třetí třetině se postarali o drama, které zvedalo diváky ze sedaček.

Hrdinou večera se stejně jako v nedělní bitvě proti Litvínovu stal pětatřicetiletý slávistický gólman Stanislav Neruda. Jen jemu mohou spoluhráči děkovat, že zápas nedospěl do prodloužení. Ve 45. minutě totiž Blatný snížil na 2:4 a o čtyři minuty později obstaral kontaktní gól Plodek. Další šance hostů však zneškodnil už zmiňovaný Neruda.

Už v pátek přivítá Liberec doma v derby Litvínov (18:30).