Bílí Tygři měli skvělý nástup, ve 13. minutě vedli už 3:0. Ještě ve třetí třetině drželi náskok 4:2, ale v posledních osmi minutách hosté srovnali a v čase 61:25 pak rozhodl o výhře Sparty Forman.

„Vstup do zápasu byl výborný, dobrá atmosféra, dobrý pohyb, góly z přesilových her… Za stavu 3:0 jsme ještě měli dvě nebo tři tutové šance, které Machovský vychytal, tam se ten zápas možná lámal. Bohužel jsme inkasovali naprosto zbytečný gól na 1:3. Stejně jako při trefě na 4:4 jsme soupeři kotouč prakticky odevzdali, takže Říčka má oba góly z našich asistencí. Myslím, že to celý zápas rozhodlo. V prodloužení přišly po po naší šanci dvě tyčky hostů a rozhodující gól," řekl liberecký kouč Filip Pešán.

„Do začátku zápasu jsme nevstoupili dobře, tam jsme zaspali. Nevím, jestli kluci v hlavě už oslavovali 100 let republiky nebo na co jiného se soustředili, každopádně jsme zachrápali. Pak jsme během jednoho střídání udělali dva fauly a byli jsme ve velkých problémech. Kluci ale zachovali klid a pořád jsme věřili, že máme dost času. Stát se tohle ve třetí třetině, otáčel by se zápas těžko. My ale věříme v naši hru a sílu, takže jsme se snažili pomalu vrátit do zápasu. Srazil nás sice čtvrtý gól a bylo těžké se do toho znovu vrátit, ale gólem na 3:4 jsme se nastartovali a v závěru jsme byli šťastnější," uvedl sparťanský asistent Jaroslav Nedvěd.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (3:2, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Redenbach (Valský), 12. Lenc (M. Kvapil), 13. Valský (Redenbach, L. Krenželok), 22. M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc) - 15. Říčka (Kalina), 18. Tomáš Dvořák (Pech, Říčka), 53. Pech (Kumstát, Forman), 57. Říčka, 62. Forman (T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Kova (Fin.) - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7119.
Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, Ordoš - Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil - Teplý, P. Jelínek, L. Krenželok - D. Špaček, Lakatoš, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.
Sparta: Machovský - Delisle, Gregorc, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Jarůšek, Sill, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - M. Beran, Černoch, Smejkal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.