Za stavu série 0:2 na zápasy, po libereckých porážkách 0:7 a 2:3, bude nesmírně důležité co nejvíce zužitkovat výhodu domácího prostředí. Tak jako v předkole s Brnem. "Ztrácíme dva zápasy, ale ještě jsme nic neztratili," řekl liberecký trenér Patrik Augusta.

Sparta vyhrála druhé čtvrtfinále 3:2 a v sérii na čtyři výhry vede nad Libercem 2:0 na zápasy. Autor třetího gólu Sparty David Tomášek se raduje. Vlevo je brankář Liberce Petr Kváča.
Liberec opět prohrál v Praze. Sparta druhý zápas rozhodla v první třetině - 3:2

S koučem souhlasí i liberecký gólman Kváča. "Prohráváme 0:2 v sérii, ale čekají nás domácí zápasy. Nic jsme ještě neprohráli, máme dva dny na to se připravit. Síla je na obou stranách, doma nás ale poženou naši fanoušci a my se o to kvůli nim popereme," uvedl Petr Kváča, opora v brankovišti.

Velkou roli hrají v sérii přesilové hry. „Nemůžeme jim dát v každém zápase přesilovku pět na tři, to nejde," uvedl Klapka.

Podstatnou úlohu sehraje domácí prostředí, a fanoušci chystají připravit tradiční bílé peklo. Na zápas příjdou v bílém. Ve fanshopu a e-shopu naleznou novou play off kolekci, která k tomu má pomoci. Naleznou v ní klasiky, jako jsou oblíbené autovlaječky, trika, šály, mikiny a celá řada dalších fanpředmětů. To vše ve stylovém novém vizuálu. V pátek se hraje od 17.00, v sobotu se začne o dvě hodiny dříve.