V obou případech se jednalo o asistenci. Výhra nad Třincem (4:1) znamenala pro Severočechy další tři body do tabulky. Co se po dvou prohrách v týmu okolo Filipa Pešána změnilo? „Začali jsme hrát jednodušeji. Největší změnou je, že se snažíme víc střílet. Všichni jsme dobří střelci, musíme to častěji zkoušet," prozradil Lenc po závěrečné siréně duelu s Oceláři.

Jak vypadal zápas s Třincem?
První půlka nebyla nic moc. Nehráli jsme tak, tak jednoduše jako v Chomutově. Nedařila se nám hra, kterou bychom chtěli hrát a dostávali jsme se zbytečně pod tlak. Něco jsme si k tomu řekli a začali jsme hrát jednoduše, což nám přineslo ovoce.

Co vy osobně? Máte dvě asistence, ale zatím vám chybí první gól za Liberec.
Zatím chybí jednička v kolonce gólů, ale nechci se s tím vůbec stresovat. Důležitá je hra pro tým a góly najednou můžou přijít samy a ani o tom nemusím pořádně vědět. Snažím se hlavně makat a v přesilovkách pomáhat klukům, dobře clonit gólmanovi. I z toho můžeme dát nějaké branky, třeba se ke mně někdy něco odrazí.

Bílí Tygři se radují z výhry.
Liberec se rozjel, doma porazil Třinec 4:1

Rozebírali jste si důkladně první dva, nevydařené zápasy?
Rozebírali jsme je hodně, to je pravda. Udělali jsme hodně zbytečných chyb. Trochu jsme pozměnili lajny a šli jsme tomu naproti. Nakonec se povedlo vyhrát.

Hodně se mluvilo o zjednodušení hry. Bylo to téma číslo jedna?
Asi ano. Musíme to zjednodušit hlavně, co se výstupu z našeho pásma a vstupu do útočného pásma týče. V prvních dvou zápasech jsme ztráceli hodně kotoučů. Největší změnou je střelba, musíme střílet. Všichni máme dobrou střelu a zkoušeli jsme si nahrávat do prázdné branky, ale nebylo to efektivní. Teď jsme dali sedm branek ve dvou zápasech. To je dost dobré.

Jste rádi, že jste neprodloužili nepříznivou minisérii dvou proher?
V uvozovkách jsou to jen dva zápasy, ale můžou se na to nabalovat další, další a další. Každý zápas je důležitý a můžeme teď naopak třeba udělat šňůru. Chceme vyhrát další duel, atmosféra a vnitřní tlak se mění. Hrozně nám vítězství pomáhají.

Čeká vás Zlín a pak Mladá Boleslav, kde jste působil.
Určitě chceme vyhrát oba zápasy. Zlín výborně brání. Bude to těžký soupeř, musíme se podívat, jak hráli a dobře se na ně připravit. Myslím, že když budeme hrát tu naší jednoduchou hru a hodně střílet, tak je velká šance na to, přivézt body. Proti Boleslavi jsme hráli už v přípravě. Znovu je chceme porazit, ať už za tři body, nebo dva. Nechci ten duel nadhodnocovat, je to derby a dlouhou dobu jsem tam hrál, takže to pro mě bude o to víc, ale jinak je to utkání jako každé jiné. Začíná se za stavu 0:0 a chceme vyhrát.

Autor: Kryštof Rossmann