Říká se, že play off je jiná soutěž. Je tomu opravdu tak?
Určitě je to trochu jiné než základní část. Každý hraje každý zápas naplno, není se už na co šetřit, každá chyba navíc může rozhodnout. Bude to napínavé.

Máte pocit, že si vás budou protihráči po základní části víc hlídat?
Asi trochu jo. Nicméně v play off to bude zase jinačí, soupeř si musí hlídat každého, nemůže se soustředit jen na jednoho hráče.

S Tomášem Filippim jste si ve formaci sedli, že?
Ano, snažíme si vyhovět a bavíme se o různých herních situacích. Určitě budeme v play off muset hrát o trochu jednodušeji než v základní části a musíme se vyvarovat také jednoduchých chyb. Nicméně Tomáš je kvalitní útočník a oba víme, co chce ten druhý udělat. Když jede s pukem, už předvídám, co udělá. Baví mě to s ním, když si to máte s kým dát, je to vždy jednoduší.

Jste považováni za jednoho z největších favoritů. Jak tuto roli vnímáte?
V kabině jsme si řekli, že toto musíme úplně vymazat a zapomenout na to. V play off totiž není žádný favorit, každý může porazit každého a s tím do toho jdeme.

Mohla vám uškodit dlouhá pauza?
To je otázka. Když vyhrajeme první zápas, budeme říkat, že nám to sedlo, když prohrajeme, tak opak. Každopádně osobně si myslím, že není na škodu, si trochu vyčistit hlavu a odpočinou si od hokeje. Teď do toho vlítneme hned naplno, snad to vyjde.

V čem bude největší síla Liberce?
Ve vyrovnaných lajnách. Budeme bojovat a hrát týmově, celou sezonu tak hrajeme a určitě nemáme tým postavený na jednotlivcích. Doufám, že si také přenese svou formu ze základní části Roman Will. Spoléháme na něj, je to základní kámen naší hry. Snažíme mu vzadu pomáhat, ale bez něj by to nešlo.

Od trenéra jste měl v základní části větší volnost, změní se teď časy?
Asi budu muset bránit (směje se). Každý máme své úkoly a není to tak, že bych si mohl dělat, co chci. Je pravda, že jsem někdy něco risknul a zůstal za obránci s tím, že to naši kluci dokážou vyřešit a nahrají mi do brejku. Občas jsem zariskoval, někdy to vyšlo a někdy ne, v play off to ale určitě dělat nebudu.