Utkání mělo zajímavý průběh. Skóre se měnilo jako na houpačce, Čutta a Kristek dostali po deseti minutách domácí do vedení, ale hosté ještě do přestávky srovnali krok. V 18. minutě obstaral kontaktní gól Pabiška a o chvilku později upravil na 2:2 Zíb.

V polovině utkání dokonal Liberec první obrat. Po kombinaci Nedvěda s Pletkou dostal hosty do vedení Nedorost. Ale to nebylo ani zdaleka všechno…

Poslední slovo měl karlovarský tým. Vítězství opět, a definitivně, strhl na svoji stranu. Hosty zlomil během 48. minuty. Nejprve vyrovnal Melenovský a za dalších 44 vteřin rozhodl Kumstát.

Centr druhé formace Karlových Varů Jaroslav Kristek jednu branku dal a u jedné asistoval. „Důležitější byla ta vyrovnávací branka. Ta nám hodně pomohla. Začali jsme si znovu věřit,“ začal se Kristek ohlížet za utkáním a pokračoval: „Navíc se podařilo Vencovi Skuhravému a Petrovi Kumstátovi přidat i čtvrtou branku.“

Klidní ale karlovaráci nebyli. „Naše psychika byla po posledních zápasech hodně dole. Navíc včera se podařilo Liberci rychle vyrovnat a ve druhé třetině se dostal i do vedení. V tom okamžiku jsme byli hodně dole,“ přiznal Kristek.

Asistent trenéra Mikuláš Antoník si po utkání zhluboka oddech. „Musím hráčům každopádně poděkovat za obětavost a nasazení, se kterým do utkání šli. Bojovali až do konce a konečně se nám podařilo získat vítězství, na které jsme tak dlouho čekali,“ pochválil své svěřence kouč.

Nový trenér Liberce Filip Pešan byl naopak velice mrzutý. „Za takovýto výkon jsme si zasloužili nějaký ten bod. Hráči bojovali až do konce. Nic méně musím Karlovým Varům pogratulovat k vítězství,“ zhodnotil kouč Bílých tygrů duel. (jc, no)