Oproti předchozímu utkání na Kladně udělal trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta některé změny v sestavě. Do branky poslal Marka Schwarze, po jednozápasové absenci se do prvního útoku vrátil Libor Hudáček. Jan Ordoš se tak přesunul do třetí formace ke Krenželokovi a Jelínkovi. Ve čtvrté pětce pak dostal přednost před Janem Šírem Marek Zachar. Došlo také k rošádám v obraně.

První vážnější šanci měli Tygři. Jelínek zpoza branky přihrál mezi kruhy Ordošovi, ale jeho pokus Konrád zastavil. Následně hráli domácí přesilovku, během níž Filippi už překonal Konráda, ale puk se nakonec dokutálel mimo branku. Za Olomouc odpověděl Irgl, ale Schwarz si místo mezi betony pohlídal.

V končícím oslabení domácího týmu udělal chybu na útočné modré čáře Kolouch a do následného úniku se dostal Filippi, puk ale za Konráda neprocedil.

Po návratu z kabin napřáhl Hudáček a jeho střelu tečoval mimo Konrádův dosah Michal Bulíř. S rychlou odpovědí chtěl přijít Nahodil, ovšem tváří v tvář Schwarzovi neuspěl. Na druhé straně přenechal Šmíd kotouč Tomáši Havlínovi, který z kruhu zamířil přesně a poslal Tygry do vedení 2:0.

Vrátit Olomouc zpět do zápasu mohl Olesz, ale z levého křídla trefil jen horní tyč Schwarzovy branky, což následně potvrdil také videorozhodčí. Poslední sekundy druhé třetiny měli ve své moci Olomoučtí, jenže ani Irgl ani Nahodil Schwarze nepřekonali.

Ve 43. minutě Tygři pláchli olomoucké obraně a v situaci dvou na jednoho volil Bulíř přihrávku na Birnera, ale toho vleže vychytal Konrád. Hanáci sice zahrozili v početní převaze, ale liberecká obrana v čele s brankářem Schwarzem nakonec odolala.

S blížícím se koncem duelu se touš nečekaně odrazil od zadního mantinelu a Konrád měl plné ruce a nohy práce, aby jej udržel před brankovou čárou. Mora zkoušela snížit při hře bez brankáře, ale nakonec se jí to nepovedlo, a tak Liberec porazil Olomouc 2:0.

Tipsport extraliga – 8. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a asistence: 25. Bulíř (Hudáček), 33. Havlín (Šmíd). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6 849.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Peters) – Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Kotvan, Knot, Graborenko – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek, Ordoš – Vlach, Musil, Zachar. Trenér: Augusta.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Škůrek, Vyrůbalík, Valenta, Ondrušek, Rutar, Švrček, Hlaváč – Kořenek, Klimek, Ostřížek – Irgl, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Tomeček, Skladaný, Hecl. Trenéři: Moták, Tomajko.