Hned zkraje zápasu měli velké šance Zikmund se Stachem, ale Peters v obou případech odolal. Byl to naopak Liberec, který udeřil jako první. V přesilovce adresoval Marosz přihrávku na modrou čáru Oldrichu Kotvanovi, který přesnou střelou rozvlnil síť za Godlou. Možnost na vyrovnání měl Melka, ovšem Peters zasáhl betonem.

Domácí se dočkali až ve 14. minutě, kdy se po opakovaném pokusu prosadil Jaromír Jágr. Kladenští se ale neradovali dlouho, protože Rostislav Marosz ujel, zbavil se obránce Barinky a nadvakrát překonal Godlu. Po první třetině tak odcházeli do šaten spokojenější hosté.

Chvíli po návratu z kabin vznikla před libereckou brankou trma vrma, kterou museli rozhodčí rozluštit až s pomocí videa. Puk ale za brankovou čárou nenašli, a tak Liberec stále vedl o gól. V polovině duelu uzamkli Rytíři svého soupeře v jeho obranné třetině, ale obléhání liberecké branky gólem neskončilo. Neuspěl ani exliberecký Valský.

V závěru prostřední dvacetiminutovky se hostitelé znovu nastěhovali před Peterse, ale ani Jágr ani Valský se stavem zápasu nepohnuli. Liberec tak před třetí třetinou uhájil těsné vedení.

Po nepřesné rozehrávce v podání kladenských hráčů se k puku dostal Krenželok, ale ani po něm Zachar nedokázal překonat kladenského brankáře Godlu. Na opačné straně se ocitl sám před Petersem Machač, ale blafákem si na libereckého strážce svatyně nepřišel.

Záhy si šanci vypracoval Jágr, ale ze stejné pozice jako při své první trefě tentokrát nezamířil přesně. V přesilovce nabil Kaut na modrou čáru Bradymu Austinovi, jenž propálil vše včetně Peterse. V 58. minutě opět napřáhl Brady Austin a v ponechané výhodě poslal Kladno do vedení.

Po oddechovém času, který si vybral hostující trenér Patrik Augusta, odvolal z brány Peterse a při power play vyrovnal na 3:3 Michal Birner. Ovšem nerozhodný stav vydržel jen pár vteřin, od modré znovu vypálil Austin a odražený puk vrátil do brány Jaromír Jágr. Do prázdné brány potvrdil vítězství Kladna Jakub Valský.

Tipsport extraliga - 7. kolo

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:2, 0:0, 4:1)

Branky a asistence: 14. Jágr (Stach), 54. Austin (Kaut, Zikmund), 58. Austin (Kaut), 59. Jágr (Austin), 60. Valský (Zikmund) - 5. Kotvan (Marosz), 17. Marosz (Filippi, Hanousek), 59. Birner. Rozhodčí: R. Svoboda, Úlehla – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4 416.

Sestavy

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Smetana, Barinka, Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Redlich, Machač, J. Strnad – Valský, T. Kaut, O'Donnell – Hajný, Melka, Š. Bláha. Trenér: Čermák.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Graborenko, Šmíd, Kotvan, Knot, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Šír. Trenér: Augusta.