26. kolo extraligy:

Bílí Tygři Liberec – HC Mountfield České Budějovice 3:1

(1:0, 1:0, 1:1)

V utkání 26. kola extraligy porazili v Tipsport areně 3:1 nebezpečného soupeře z Českých Budějovic, který měl Tygrům co oplácet – jednak debakl 1:9 z jarního utkání play off, jednak domácí prohru 2:4 z první části letošní sezony. Dvěma góly se blýskl Tomáš Klimenta, který byl vyhlášen hvězdou televizního utkání.

Na obou stranách se objevili hráči, kteří v minulých sezonách válčili za své včerejší protivníky. Na liberecké straně to byl útočník Tomáš Vak, který přišel pod Ještěd z jihu Čech letos v létě. V sestavě Českých Budějovic nastoupily bývalé liberecké opory, útočníci Václav Pletka a Pavel Kašpařík.

Skóre otevřel při své premiéře před libereckým publikem 21letý obránce David Štich, který se po příchodu do Liberce potýkal se zraněním, ale včera si to vynahradil. Už ve 4. minutě za pomoci teče budějovického hráče prostřelil brankáře Kováře – 1:0. Bílí Tygři v první třetině nevyužili tři přesilovky, jednu početní převahu promarnili také hosté. V 20. min. měl po přihrávce Klimenty stoprocentní šanci Vak, ale puk mu před odkrytou polovinou branky sjel po holi.

Druhý gól přidal Liberec v 29. min., díky svému důrazu se před brankou prosadil Klimenta. Puk, vyražený dvakrát gólmanem Kovářem, nakonec propasíroval do branky – 2:0. Tygři předváděli pohledný hokej, ale nevyužívali své šance a málem se jim to nevyplatilo. V polovině třetí třetiny se dostali do oslabení 3 na 5 a kapitán hostů Ptáček snížil na 2:1. Naštěstí pro domácí již za tři minuty opět zaúřadoval Klimenta, který po bezvadné přihrávce Vaka rozhodl gólem na 3:1.

Názory trenérů:
Filip Pešán, asistent trenéra Liberce: „Bylo to utkání plné bojovnosti, která převládala nad hokejovou krásou, ale byli jsme bojovnější než soupeř a díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme sice před brankou hostů několik dobře vypracovaných kombinačních akcí, většinou však při jejich zakončení chyběl důraz. Opět nás podržel brankář Vošvrda, který vyřešil několik ošemetných situací.“

Milan Kupka, asistent trenéra Českých Budějovic: „Domácí byli lepší v tom, že si dokázali vytvořit řadu takřka jistých gólových šancí, ale paradoxně je neproměňovali a naopak skórovali po našich chybách. To rozhodlo o jejich vítězství.“