„Těžko se mi to hodnotí. Měli jsme spoustu šancí a střel, které jsme bohužel neproměnili. Karel Vejmelka chytal výborně. Je to škoda,“ říkal smutně útočník Bílých Tygrů Radan Lenc, který proti Kometě odehrál 400. utkání v Tipsport extralize.

Liberec podruhé za sebou prohrál po nájezdech. Nejprve ve Zlíně a nyní doma s Brnem. V obou případech dotahoval náskok soupeře při hře bez brankáře, ovšem i tyto dva získané body jsou hodně cenné. „Každý bod je samozřejmě důležitý. Budeme muset nájezdy potrénovat, protože se nám v nich momentálně nedaří. Věřím, že začneme nájezdy zase vyhrávat,“ doufá Lenc.

„Puk jsem posunul na Tomáše Hanouska, který mi jej vrátil a já byl sám mezi kruhy. Povedlo se mi to trefit, takže jsem byl rád, že jsme srovnali na 1:1 a mohli si jít pro vítězství,“ ohlédl se Lenc za svým gólem.

Celá formace, v níž byl Radan Lenc, si vypracovala dost šancí. Místo potrestatného Michala Birnera hrál v centru Adam Najman. Zapadl dobře? „Adam má výbornou úspěšnost na buly. Spoustu vhazování vyhraje a od toho se pak odráží i případný útok. Měli jsme hodně šancí, střel, hráli jsme co nejjednodušeji. Bohužel se nám ale nepodařilo dát víc gólů,“ smutnil Lenc.

„Myslím si, že sebevědomí máme. Hrajeme dobře. Teď jsme ale dali jen dvě branky, což na tři body tentokrát nestačilo. Věřím, že to prolomíme a v dalším zápase budeme produktivnější,“ uzavřel Lenc.

„Celou dobu jsme bojovali a dobývali soupeřovu obranu. Znovu jsme doplatili na slabší produktivitu, ale jsem rád, že jsme v závěru dokázali vyrovnat. Hráči si za tím šli a gól si zasloužili. Nájezdy se nám letos už poněkolikáté nepovedly. S prohrou samozřejmě nejsme spokojení, ale při tom, jak se utkání vyvíjelo, jsme rádi i za bod,“ uvedl trenér Liberce Patrik Augusta.

„Zápas byl v několika rovinách. První třetinu jsme měli pod kontrolou, dali jsme gól a měli i další šance. Potom jsme přešli trochu do pasivity. Domácí se chopili iniciativy a vyrovnali. Závěr jsme sice nezvládli, ale nakonec jsme měli příležitosti v prodloužení a zaplaťpánbůh jsme rozhodli v nájezdech,“ ulevilo se asistentovi trenéra Komety Janu Zachrlovi.