Střetnutí nedohrál Jan Ordoš, který zamířil do nemocnice s podezřením na otřes mozku. „Já jsem hlavně spokojen, že jsme udrželi disciplínu, protože v prvním utkání se nám to nepodařilo. Jejich styl hry je vyprovokovat šarvátky a dělat věci, které se nedělají. My jsme byli disciplinovanější a vrátilo se nám to v tom, že jsme dali víc gólů,“ zhodnotil duel s Belfastem trenér Liberce Patrik Augusta.

„Velkou kaňkou je pro mě zranění Ordoše, který odjel do nemocnice s podezřením na otřes mozku nebo možná ještě něco horšího. Respektuji, že soupeř tvrdě pracuje, ale v dnešním hokeji, počínaje NHL, se podobné hity trestají, což tady nebylo,“ pokrčil rameny kouč Augusta.

Liberec měl před dvěma lety podobnou zkušenost s Cardiffem. „Můžete se na tyto soupeře připravovat, ale v momentě, kdy jsou hráči v emocích, tak se frustrace objeví,“ ví moc dobře Augusta, který své hráče na styl hry praktikovaný Belfastem připravoval.

„Rychle jsme otáčeli hru, drželi jsme se na kotouči v útočném pásmu, z čehož pramenily naše šance. Byla tam i spousta věcí, která se nám nepodařila. Například v soubojích jeden na jednoho o puk,“ vyjmenovává Augusta pozitivní i negativní věci z duelu s Belfastem.

Spokojen byl po závěrečném hvizdu i obránce Liberce Ladislav Šmíd. „Zaměřili jsme se na svoji hru. Minule jsme hráli v Belfastu, jeli jsme tam v den zápasu, což nikdy není dobré. Byli jsme neodpočinutí, podráždění a taky to podle toho dopadlo,“ ohlédl se za týden starým mačem v Severním Irsku.

„Do odvety jsme vstoupili úplně jiným způsobem, hráli jsme hokej a špatných věcí jsme se snažili vyvarovat. Ukázali jsme, že hokej hrát umíme a šli jsme si tvrdě za vítězstvím,“ kvitoval Šmíd.

„Věděli jsme, že nám trip nevyšel podle našich představ. Vítězství a body jsme tak museli získat v domácím prostředí,“ pronesl dvougólový střelec Libor Hudáček.