Důležitý krok k udržení extraligy učinili o víkendu hokejisté Chomutova a Liberce. Kluby ze severu Čech si výhrami upevnily vedoucí postavení v baráži a pět kol před koncem záchranářské mise odřízly oba prvoligové vyzyvatele.

Před dnešním derby pod Ještědem má druhý Chomutov k dobru na sestupové příčky pět bodů a vedoucí Liberec dokonce už sedm. Extraligový osud tak mají Severočeši ve vlastních rukou. Zároveň však zůstávají pokorní.

„Ještě není rozhodnuto. Hraje se o 15 bodů, což je dost. Pořád je to otevřené," uvědomuje si Martin Šagát, který se gólem podílel na nedělní výhře 3:1 nad třetí Boleslaví.

Ambicióznímu Bruslařskému klubu odskočili Piráti na pět bodů a navíc mají lepší vzájemné zápasy. „S Boleslaví budeme hrát ještě jednou, s ostatními týmy ještě dvakrát. Teď je důležitý zápas v Liberci," upíná Šagát pozornost k dnešnímu přímému souboji o první místo. „Nesmíme být vylučovaní, protože přesilovky rozhodují," varuje Šagát.

Právě v početní výhodě rozhodl Liberec poslední zápas s Olomoucí, kterou doma rozdrtil 6:0. Pro čtvrtou výhru v řadě si Tygři došli díky třem přesilovkovým trefám. Severočeši tak dali zapomenout na špatný vstup do baráže.

„Po utkání v Boleslavi jsme si sedli a řekli si, že takhle to dál nejde. Zjednodušili jsme hru a přineslo nám to ovoce," objasňuje příčiny libereckého probuzení útočník Tomáš Bulík, autor dvou branek do sítě Mory. „Jsme na dobré cestě zachránit se, nicméně ještě nás čeká pět zápasů a není nic rozhodnutého. Proti Chomutovu to bude těžké, ale chceme navázat na předchozí zápasy a naplno využít výhodu domácího prostředí."