PSK Liberec – HC Lomnice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Domácí po delší přestávce nastoupili ke svému dalšímu utkání krajského přeboru mužů. Tentokrát na svém ledě hostili ambiciozní tým z Lomnice nad Popelkou. Oba týmy začaly velmi opatrnou a zodpovědnou hrou, kdy prim hrály obrany na obou stranách.

Bohužel PSK vytvořil během jedné minuty dvě drobné chyby, které nemilosrdně potrestal bývalý liberecký tygr Víťa Jankových. Berka zatáhl získaný puk do pásma. Na jeho zpětnou přihrávku si najel Jankových a blafákem poslal puk za záda brankáře Kysilky. Za třicet vteřin znovu Jankových využil drobné nekoncentrovanosti domácích a střelou z úhlu zvýšil na 0:2.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s odhodláním snížit a zdramatizovat utkání, ale po pouhých 36 vteřinách hry zvýšil na rozdíl tří gólů Hrabal. Už to vypadalo, že se domácí nezvednou, když jiskřičku naděje vykřesal Chobot, který překonal do té doby spolehlivě chytajícího Skákalíka.

Ve III. třetině utkání neztrácelo na atraktivitě a domácí valili na hosty jeden útok za druhým. Pak si však vybral slabší chvilku brankář PSK a po jeho drobném zaváhání mohl pohodlně dokončit do prázdné branky svůj hattrick Jankových na 1:4. Domácí se přesto pokusili o obrat a podařilo se jim z hole Měrtla snížit, ale hosté svoji disciplinovanou hrou nepřipustili žádné další zdramatizování zápasu.

Utkání se jistě muselo líbit všem přítomným divákům a je jen škoda, že místy nadprůměrné výkony hráčů nepodpořil svým podprůměrným výkonem hlavní rozhodčí.

Branky: 34. Chobot (Vozák), 51. Měrtl (Pažout) – 9. Jankových (Berka), 9. Jankových (Zeman), 21. Hrabal (Jankových, Berka), 47. Jankových - Rozhodčí: Hejl – Kajínek, Brych. Vyloučení: 8:5 navíc Pažout 10 +OK, Chobot 5 +OK (oba PSK), Pavlas (L) 5 +OK. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 55. Střely na branku: 23:32. PSK: Kysilka, Měrtl, Černý, Ubry, Vorel, Číž, Opěla, Vozák, Šebesta, Pažout, Horák, Chobot, Marnota, Dlouhý, Křikava, Polák, Miler.