Zápas jste začal na střídačce. Jak jste viděl obrat Plzně?

Byl to náš tradiční kolaps. Přesně to samé se stalo před nějakými sedmi, osmi týdny s Pardubicemi. Vedli jsme 3:1 po první třetině, ztratili jsme pokoru a nabídli soupeřovi možnost vrátit se do zápasu. Tentokrát se odehrálo úplně to samé. Byla to jen a jen naše chyba.

Takže to bylo způsobeno uspokojením z výsledku?
Asi ano. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Začali jsme dobře, hráli jsme vážně skvělý hokej. Nepouštěli jsme soupeře k ničemu, jenže pak vstřelili gól díky odrazu od naší brusle, druhý byl tečovaný.

Za stavu 3:3 se trenéři rozhodli ke změně brankářů. Jak bylo těžké se dostat do tempa?
Byl to zvláštní zápas. Myslím, že plzeňští hráči vystřelili celkově šestnáctkrát, pro brankáře to je hodně nešťastná situace. Těžce se chytá, těžce. Měl jsem asi dva zákroky a poté mi tam zaplavala jedna střela zpoza hráče, kterou jsem samozřejmě měl chytit. Nereagoval jsem včas. Není čas na žádné větší rozcvičování, musí se tam skočit a kór v mé pozici. Jsem tu od toho, abych byl lídrem.

Tlak ve třetí třetině přišel tlak, branku jste ale nevstřelili.
Ve třetí třetině jsme vystřelili osmnáctkrát, oni měli v podstatě jednu šanci z nájezdu. Snažili jsme se, tlačili jsme se do branky. Plzeň už pouze bránila, ale i tak jsme se dostávali do šancí. Osmnáct střel v třetině hovoří za všechno.

Jak moc komplikuje prohra na domácím ledě situaci?
Absolutně nijak. Je to play-off. Nikdo si nemyslel, že to bude jednoduché, na druhou stranu jsem zažil i těžší série. Zažil jsem série, kdy jsme s Pardubicemi vedli 3:0 a nakonec se hrál sedmý zápas a to hned dvakrát. Je to play-off a platí to stejné jako v životě: všechno si musíte zasloužit. Postup do semifinále si jednoduše musíte zasloužit a nikdo vám nic zadarmo nedaruje.

KRYŠTOF ROSSMANN