Na ledě Home Credit Areny to opět ožilo, vyjeli na něj liberečtí hokejisté. Po kratší pauze proběhl v pondělí trénink hlavní fáze dvouměsíční letní přípravy na novou sezonu, a to pod taktovkou trenéra Filipa Pešána.

V akci samozřejmě nechyběl ani Roman Will, šestadvacetiletý gólman se chystá na svůj třetí ročník v dresu Tygrů. „Cítím se výborně. Nevynechávám ani dobrovolné tréninky. Všechen čas na ledě mi totiž dodává sebevědomí,“ řekl Will, který odchytal i 18 minut v dresu Colorada.

Romane, jak hodnotíte dosavadní přípravu?
Měli jsme speciální tréninky, kdy šlo hlavně o techniku. V průběhu sezony není moc času pracovat na detailech.

Jak se cítíte, jste po hokejové stránce v pohodě?
Cítím se výborně! Je to hlavně tím, že jsme přes léto chodili na led. Pro mě to je strašně důležité, po dvou dnech mi hokej chybí. Snažím se být na ledě co nejvíce, nevynechávám ani dobrovolné tréninky. Právě trénink mi totiž dodává sebevědomí.

V kabině je také všechno v pořádku? Sedlo si to?
Naprostá pohoda. Mám ze složení jen dobré pocity.

Co očekáváte od nadcházející sezony?
Vedení udělalo kus práce. Budeme se snažit hrát co nejlépe, co nejvíce vyhrávat.

Počítá se s tím, že budete jednička a Marek Schwarz dvojka. Jak spolu vycházíte?
Už se známe pár let. Mára je skvělý člověk a výborný gólman. V minulosti mi pomáhal a rozhodně ho nevnímám jako konkurenci. Oba musíme být kvalitně připravení, aby se na nás kluci z týmu mohli spolehnout. Věřím, že je Mára kvalitní záskok.

Jaký máte osobní cíl?
Samozřejmě každý by se chtěl dostat do reprezentace, ale já osobně nemám rád takové to vyhlašování před sezonou, čeho všeho chce tým dosáhnout a kam až se dostane. Možná to zní jako klišé, ale chci postupovat třetinu po třetině, den po dnu a dělat pokroky. Když člověk vyhrává, tak ho to namotivuje. Můj osobní cíl je vyhrát co nejvíce zápasů.

Na jakého soupeře se nejvíce těšíte?
Upřímně jsem rád, že už nejsem nováček. V extralize jsem třetím rokem, takže už vím, jak bude hala a zázemí u soupeře vypadat. Těším se na Plzeň a Mladou Boleslav. Obavy necítím, chci vyhrát každý zápas bez ohledu na soupeře.

Co je důležitější, fyzička nebo pozitivní myšlení?
Určitě kombinace obojího, bez tréninku to prostě nejde. Hlava je ale údajně osmdesát procent úspěchu. Navíc většina hráčů trénuje podobné věci, věnuje se posilování a pak ti nejlepší se právě třídí podle toho, jak to mají v hlavě srovnané. Pro mě osobně převažuje pozitivní myšlení.

Jak se vám vůbec líbí v Liberci?
V Liberci jsem hrozně spokojený, s manželkou jsme zde koupili dům, budujeme tu domov. Hrozně se nám líbí zdejší prostředí.

Jaká místa jste si oblíbil?
Rád chodím na golf, s manželkou trávíme čas v místních kavárničkách. A výhled z Ještědu je dechberoucí.

Co považujete v rámci kariéry za svůj největší úspěch? A čeho naopak litujete?
Ničeho nelituji, věřím, že se vše děje z nějakého důvodu. Jeden z největších úspěchů je ta „čárka“ jednoho startu v NHL. Dále to, že jsme předloni vyhráli Prezidentský pohár a samozřejmě že mám smlouvu s libereckým klubem (úsměv).

Kdybyste skončil s hokejem, co byste chtěl dělat? Co vás láká?
Hrozně těžká otázka. Ve sportu bych chtěl určitě zůstat, například trénovat a pomáhat mladým gólmanům.

Co byste vzkázal právě mladým sportovním talentům?
Sport mi do života přinesl hodně pozitivního. Málokdo může říci, že si vydělává tím, co ho baví. Láska ke sportu je to nejdůležitější, tak si ji zkuste udržet a dělejte, co vás baví.