Po hororovém startu dokráčeli hokejisté Liberce k vydřené výhře nad Plzní. Extraligový mistr
v úterní dohrávce 1. kola udolal doma Indiány 2:1. Vítěznou trefu si připsal útočník Bližňák, který minulou sezonu střílel góly na západě Čech.

Bílí Tygři v zápasech proti Plzni sice vyhráli tři poslední zápasy na západě Čech, ale doma svého soka zdolali za poslední dvě sezony jen jednou v základní hrací době. V minulém ročníku došly oba zápasy před libereckými diváky do prodloužení a i úterní duel byl hodně těsný. Mistr nakonec vyhrál o gól a získal první domácí výhru v nové sezoně.

V úvodu to byl pořádný blázinec. Liberec už po 61 sekundách prohrával a za další minutu mohla přijít druhá pohroma, kdyby Schleiss proměnil trestné střílení. Není divu, že po takovém chaosu sáhl domácí kouč Pešán hned ve 3. minutě po oddechovém času. Severočeši se dokázali srovnat a na konci třetiny srovnali i skóre. Pyrochta byl na konci ukázkové kombinace a mohl oslavit premiérový extraligový gól hned při svém kariérním debutu
v nejvyšší soutěži.

Ve 27. minutě Liberec překlopil skóre na svou stranu. Z dorážky se prosadil Bližňák, který v létě přišel pod Ještěd právě z Plzně. V závěrečném dějství už Tygři – na rozdíl od minulého utkání v Chomutově – o vítězství nepřišli. Pomohl jim i hostující Johnson, který se dvě a půl minuty před koncem nechal vyloučit a závěrečný tlak Plzně se tak prakticky vůbec nekonal.
V posledních sekundách to Západočeši ještě zkoušeli v šesti, ale k ohrožení Willovy branky se ani nedostali.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:1, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 19. Pyrochta (J. Stránský, L. Krenželok), 27. Bližňák (Bartovič, D. Špaček) - 2. D. Kubalík (Indrák, Čerešňák). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3690.
Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Vitásek, Derner, Pyrochta - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - Ordoš, Lakatoš, Vantuch. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kubka, Moravčík - Kratěna, Stach, T. Svoboda - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Koreis, Johnson - Schleiss, Hrnka, Lev. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.