Krajský hokej pokračoval 6. kolem, v němž se libereckým zástupcům nedařilo. PSK Liberec dokonce daroval Lomnici první výhru a klesl na druhou příčku.

PSK Liberec - Lomnice 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Na led Svijanské arény zavítal velmi omlazený tým HC Lomnice a mnohem zkušenější hráči PSK se od začátku utkání zabydleli v jeho obranném pásmu. Lomnický brankář však všechny pokusy domácích s přehledem pochytal. Na druhé straně se po dvou náhodných únicích prosadil Junek.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Velký tlak PSK, ale domácí střelci stále nemohli najít recept na skvěle chytajícího Vinkláře.

Teprve až v polovině třetí třetiny se za domácí prosadil Maděra a hostující celek se zatáhl ještě více na svoji polovinu a zoufale bránil jednogólový náskok. Po chybě domácí obrany pak opět ujel Junek a zvýšil na 1:3. Vzápětí přišla rychlá odpověď z hole Malinského a tým PSK opět zvýšil obrátky. Kvůli přísnému vyloučení necelé dvě minuty před koncem nemohli Liberečtí zkusit hru bez brankáře a navíc se při jejich oslabení trefil již počtvrté v zápase lomnický Junek.

Branky: 47. Maděra (Šebesta H.), 54. Malinský (Ubry) 7. Junek (Martinec), 12. Junek (Syrovátka L.), 51. Junek (Syrovátka L.), 59. Junek (Drahonovský, Martinec). Rozhodčí: Lorenčík Touš, Novák. Vyloučení: 7:6, využití: 0:1, střely na branku: 50:27. PSK Liberec: Záruba Číž Ubry, Vozka Vorel, Zákoutský Šebesta H., Francl, Šostý Češka Šebesta K., Kotrč Černý Smetaník, Vozák Malinský Maděra.

HC Česká Lípa - Frýdlant 11:4 (4:1, 5:3, 2:0)

Domácí hráli útočný hokej a kromě čtyř gólů nastřelili horní tyčku. Ve druhé třetině sice Frýdlant slibně snížil na 3:5, ale domácí přidali další čtyři branky v řadě. V závěru třetiny snížil Peřina z trestného střílení. Závěrečná třetina byla ve znamení tlaku domácích, Frýdlant i za nepříznivého stavu nesložil hokejky a dál bojoval. Ale desítce nezabránil a dostal ještě gól navrch.

Branky: 18., 35. a 56. Holčák, 10. a 20. Bauer, 14. a 28. Rašín, 21. a 59. Preussler, 31. Peterka, 35. Šesták 16. Vološín (Peřina), 22. Mikyska, 27. Hodač, 36. Peřina. Rozhodčí: L. Mizera Pevný, D. Mizera. Vyloučení: 5:2, využití: 1:0.

O víkendu se bude hrát jen zápas VTJ Liberec Česká Lípa v neděli 18. listopadu od 18 hodin ve Svijanské areně. Utkání Frýdlant PSK Liberec je odloženo.