Z posledních čtyř utkání získali jen jeden bod. Prohráli postupně 1:4 s Litvínovem, 4:5 v Třinci, 0:1 po nájezdech doma s Plzní a včera 3:6 na Kladně.

Nutno podotknout, že útlum byl očekávaný. Při nebývalé marodce, jakou nemá žádný klub z extraligy, byly už předchozí výsledky zázračné. Pomocné síly z farmy z Benátek nemohly zachraňovat situaci věčně. Bílí Tygři zůstávají po 36 kolech na šestém místě, které si všichni přejí uchovat, ale už se na ně tlačí smečka pronásledovatelů.

Jen o dva body zpět jsou Slavia a Litvínov, a s jednobodovými odstupy následují Sparta, České Budějovice a Mladá Boleslav. I uhájení desáté příčky, zaručující alespoň předkolo play off, bude v lednovém šrumci těžkým úkolem.

Včera na Kladně padla první branka už ve 22. vteřině, v níž se prosadil po asistenci Patery Bělohlav. Tygři celý zápas dotahovali náskok soupeře. Ve třetí minutě vyrovnal Matějovský, který tečoval střelu Čakajíka. Středočeši šli do vedení opět ve 14. minutě, v níž se prosadil Martin Frolík, už za 13 vteřin však vyrovnal Jech. Kladno si vypracovalo rozhodující náskok v rozmezí 28. a 34. minuty, v nichž odskočilo na rozdíl dvou branek. Nakonec vyhrálo 6:3.

Trenér Liberce Jiří Kalous konstatoval: „Domácí nás předčili hlavně důrazem v našem pásmu. I když se nám povedlo zkraje zápasu kontrovat, nestačilo to.“ Potěšitelnou informací je zpráva o prodloužení hostování útočníka Radka Matějovského z Plzně v Liberci až do 30. 4. 2010. Dvaatřicetiletý hráč měl původně dohodu pouze do konce roku 2009.