HC Frýdlant - Nový Bydžov 2:6 (2:0, 0:2, 0:4)

Zápas začal opatrně, ale ve slušném tempu. Úvod gólově vyšel Frýdlantu, kdy trojice Janda, Velechovský, Doubek přečíslila hostující obranu a Doubek zakončil. Za tři minuty dostal ve vlastní obranné třetině nahrávku Ivo Procházka od Tomáše Němečka, typicky projel přes půl hřiště a přidal druhou branku.

Předzvěst vývoje druhé třetiny a resp. celého zápasu byl znát již v kabině mezi třetinami. Bojová nálada se jaksi vytratila a hráči si vzali do hlavy jedinou věc neudělat zbytečnou chybu. Bohužel, toto se nám stalo osudovým. Hostům se podařilo snížit, Frýdlant pak ubránil oslabení, ale následně nevyužil dvě možnosti početní výhody. Naopak při této výhodě inkasoval těsně před druhou sirénou.

Na Frýdlantské padla „deka" a začal se opakovat tradiční scénář předchozích zápasů, kdy vyhráli úvodní třetinu a poté se snažili jen bránit výsledek a začali kupit chyby. Ve 46. se hosté dostali do vedení. V 53. využili dvojnásobnou přesilovku a vzápětí po skončení oslabení přidali další branku. Frýdlant začal bojovat, vrhl všechny síly do útoku, ale hosté se mohli opřít o dobrý výkon gólmana, který kryl všechny pokusy. V 55. přidali hosté na 5:2 a skóre uzavřeli při vlastním oslabení v 58. minutě.

Branky (nahrávky): 10. Doubek (Janda, Velechovský), 13. Procházka (Němeček). Vyloučení: 5:6, využití: 0:1, v oslabení 0:2. Střely na branku: 39:30. Frýdlant: Vondrák, Stříteský Slavík, Němeček, Kolmann, Richter, Špinka Křížek, Velechovský, Procházka, Janda, Potocký, Doubek, Novotný, Burdys, Vyvadil, Martinů.

P Starší žáci: Frýdlant Jablonec 4:4. Důstojně se se sezónou 2014/15 rozloučili na domácím ledě starší žáci, když remizovali v nadstavbové části ligy a umístili se na 3. místě.

Branky (nahrávky): Kutílek (Čepelík, Chudoba), Motl (Chudoba), Kutílek (Čepelík, Kožarik), Čepelík (Chudoba). Frýdlant: Fric - Ječný, Janda, Mikan, Chudoba - Balatka, Košek, Borecký, Kožarik, Čepelík, Kutílek, Motl, Schleif.