Až do nedělního večera museli hokejoví Bílí Tygři Liberec čekat, kdo jim připadne jako soupeř pro čtvrtfinále play off extraligy z předkola.

Nakonec vítězství Zlína nad Třincem v prodloužení rozhodlo, že Zlín půjde na druhou Spartu a na vítěze základní části, tedy Bílé Tygry, čeká nováček z Chomutova.

Čtvrtfinálová série na čtyři vítězné zápasy začne zítra v 18 hodin v liberecké Home Credit Areně, kde se ve čtvrtek ve stejném čase uskuteční i druhé utkání. V neděli 20. a v pondělí 21. března se odehrají duely v chomutovské SD Aréně a pak se uvidí…

„Nespekuloval jsem, koho můžeme dostat, takže nejsem rád ani nerad, že je to právě Chomutov," reagoval na „odtajnění" protivníka liberecký trenér Filip Pešán. „Chomutov je velice dobře organizované mužstvo s výraznou individualitou v podobě Romana Červenky, který dokáže rozhodovat zápasy," dodal kouč a sportovní ředitel Bílých Tygrů.

Chomutovský ostrostřelec Roman Červenka, který se v předkole proti Brnu prezentoval šesti kanadskými body za tři góly a stejný počet asistencí, miní: „Liberečtí hrají hrají celoplošný hokej. Dobře organizovaný, mají vyrovnané lajny. Není to ale důvod mít přehnaný respekt. Jsou to hráči, jako každí jiní. Budeme se inspirovat sérií mezi Ústím nad Labem a Kladnem, kde nám outsideři ukázali, že každé mužstvo se dá porazit. Nemáme co ztratit, na ledě necháme 200 %. Musíme jim ukázat, že také umíme hrát hokej."

Chomutovští se v základní části umístili na 8. příčce. Liberec v základní části porazil Chomutov hned třikrát. Je však třeba zmínit, že první dvě střetnutí nabídla pořádně tuhé bitvy, které ani jednou neskončily po šedesáti minutách. V 8. kole Tygři triumfovali v prodloužení, Piráti zase zvládli lépe nastavení ve 21. kole. Další dva zápasy už ale ovládly liberecké šelmy poměry 7:1 a 2:0.

Vzhledem k tomu, že Chomutov se do vyřazovacích bojů probojoval vůbec poprvé, Bílí Tygři s tímto týmem v play off nikdy nehráli. Jednu zkušenost už ale s Piráty v závěrečné fázi soutěže mají. Na jaře 2013 spolu oba celky absolvovaly baráž, kterou také tehdy spolu úspěšně zvládly.

V kádru chomutovských Pirátů jsou tři bývalí hráči Liberce: obránce Adam Jánošík a útočníci Antonín Dušek a Tomáš Pospíšil. Asistentem trenéra Vladimíra Růžičky je Jan Šťastný, který v letech 2007-2014 působil velmi úspěšně u mládežnických týmů Bílých Tygrů (mj. tituly mistrů republiky s 8. třídou v roce 2011 a se starším dorostem v roce 2014).

Čekání na start play off si Bílí Tygři zpestřili minulý týden třídenním soustředěním ve Frýdlantě, finální formu však už ladí v domovské aréně.

Trenér Filip Pešán na otázku, zda se neobává osudu jiných týmů, které ovládly základní část soutěže a potom padly, odpověděl: „Máme tu nastavené určité mechanismy, jak ze strany realizačního týmu, tak ze strany starších hráčů, kteří řídí kabinu zevnitř. Myslím si, že ani jedna strana nedovolí v čemkoliv polevit. Známe příběhy týmů, které ovládly základní část a hned vypadly, ale snažíme si brát příklad pouze z pozitivních příběhů. Teď v té pauze bylo součástí přípravy hodně taktiky, chtěli jsme hráče udržet v napětí, ve kterém jsme zakončili základní část."

Na obě úvodní čtvrtfinálová utkání s Chomutovem byl libereckým klubem uvolněn zbytek blokovaných vstupenek pro partnery a v prodeji tak ještě včera odpoledne zbývalo necelých 500 míst, která však rychle ubývala. Dnes jsou ještě v pokladnách Home Credit Areny k dostání zbývající lístky, většinou do IV. patra.

Čtvrtfinále:

Středa 16. března 1. zápas:

18:00 Liberec - Chomutov (3:2 v prodl., 2:3 v prodl., 7:1, 2:0).

Čtvrtek 17. března 2. zápas:

18:00 Liberec - Chomutov (ČT).

Neděle 20. března 3. zápas:

17:50 Chomutov - Liberec.

Pondělí 21. března 4. zápas:

17:30 Chomutov - Liberec.

Středa 23. března 5. zápas:

18:00 Liberec - Chomutov.

Pátek 25. března 6. zápas:

17:30 Chomutov - Liberec.

Neděle 27. března 7. zápas:

16:00 Liberec - Chomutov.