V úvodu utkání podnikli dva zajímavé výpady Cibulskis a Jarůšek, s oběma si Kváča poradil. Tygři mezitím sevřeli Litvínov v jeho obranném pásmu, ale Godla zůstal téměř bez práce. Ještě větší šanci měl o chvíli později Zygmunt, jeho pokus z bezprostřední blízkosti skončil nad libereckou brankou. Oba týmy si pak zahrály i přesilovou hru, ale gól z ní nevytěžily.

Poté se nechal vyloučit Rachůnek a v oslabení měl zajímavou možnost Zachar a po něm dorážející Jelínek. Gól do šatny mohl vstřelit Musil, který v posledních sekundách první třetiny nabral interesantní tempo, ale střelou z mezikruží neuspěl.

Liberec byl na začátku druhé části aktivnější, ale Godla zneškodnil zakončení Filippiho i Zachara. Útočný výlet si pak udělal obránce Demel, ovšem kotouč za Kváču nezametl. V polovině duelu byl vyloučen za tvrdý zákrok u mantinelu Havelka a Tygři bleskově přesilovku využili zásluhou Tomáše Filippiho.

Závěr prostřední periody patřil Litvínovu. Ten udeřil v početní převaze, kdy Tomáš Pospíšil doslova dotlačil puk za Kváčova záda.  Liberecký brankář musel být v permanenci také po přestávce, kdy jej prověřil autor první litvínovské branky Pospíšil. V končící přesilovce nabral rychlost Birner, jehož úmysl ukryl Godla do lapačky.

Deset minut před třetí sirénou měl gól na hokejce Hübl, který situaci dvou na jednoho zakončil těsně vedle. Urputná bitva a souboj brankářů pokračoval i nadále. Po skončení základní hrací doby byl stav nerozhodný 1:1, a tak se muselo prodlužovat. Liberec byl v nastaveném čase jednoznačně aktivnější, ale nakonec o bonusovém bodu rozhodly samostatné nájezdy.

Také tato dovednostní soutěž se hodně natáhla, až si vítěznou trefu připsal Jan Ščotka. Litvínov si tak zpod Ještědu odváží bod navíc.

Tipsport extraliga – 3. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC VERVA Litvínov 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a asistence: 30. Filippi (Rachůnek) – 40. Pospíšil (Ščotka). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 5:3, navíc Havelka (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Štibingr, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, Rachůnek – Zachar, Jelínek, Musil – Šír, Najman, Vlach – Rychlovský. Trenér: Augusta.

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Irving, Demel, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Ščotka, Štich – Mahbod, Gerhát, Jarůšek – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Myšák, Hanzl, Zdráhal – Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.